Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MHP’den Eleştiri Yağmuru

MHP İl Başkanı Hasan Topçular, Yalova’da yapılması düşünülen yatırımların Yalova’dan kaçırılmasının tek suçlusu olarak iktidar partisini gören Topçular, halka verilen sözlerin de tutulmadığını belirte

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

MHP İl Başkanı Hasan Topçular, Yalova’da yapılması düşünülen yatırımların Yalova’dan kaçırılmasının tek suçlusu olarak iktidar partisini gören Topçular, halka verilen sözlerin de tutulmadığını belirterek “Yalova sanayisine güç katacak olan, Yalova'daki işsizliği azaltacak olan ve ayağımıza kadar gelen Hyundai fabrikasının Yalova’mıza kazandırılması, ne yazık ki İktidar Partisi AKP ve onun Yalova'da ki temsilcileri sayesinde her işte olduğu gibi üstün becerileri sayesinde kaçırılmış oldu. Oldu olacak derken Yalova insanının umutla baktığı bu meselede hüsranla sonuçlanmış oldu.

Milliyetçi Hareket partisi olarak AKP'nin 3 yıllık icraatını yakinen takip etmekteyiz. Takip ettiğimiz İktidar Partisi AKP, Yalovalıya vermiş oldukları sözleri yerine getirmemiş her konuda Yalovalıları hayal kırıklığına uğratmışlardır. İktidara geldiklerinde Yalova halkına verdikleri ilk sözlerden biri burada mutlaka 4 yıllık devlet üniversitesi kuracaklarını hatta İşletme Fakültesinin Yalova’ya gelişinin kesinleştiğini gazete sütunlarından okuduk. Bırakın 4 yıllık üniversiteyi ilimize getirmeyi var olan iki yıllık meslek yüksek okulunun üç bölümü kapatıldı okul kapanma aşamasına geldi.

AKP yöneticileri bu konuya da seyirci kalıp olayı seyretmekle yetinmiştir. İlimize Devlet üniversitesi getirmenin sözünü veren iktidar partisinin belediye başkanı daha sonra bir açıklama yapıp devlet üniversitesinde okuyan talebelerin genelde fakir aile çocukları olduğundan Yalova’mıza bir şey kazandırmayacağını bunun için içinde zengin aile çocuklarının okuyacağı vakıf üniversitesinin kurulması gerektiği gibi çirkin açıklamalarda bulunmuştur. İlimize devlet üniversitesini getirecek olanların gerçek yüzü budur. Yine Yalova’mıza 10 milyar dolarlık Dubai yatırımı getireceğiz diye halkımıza söz verdiler. Biz ve bazı muhalefet partileri haklı olarak dedik ki ya biz sayı saymayı bilmiyoruz ya da bunlar insanlarımızla alay ediyorlar.

O zaman hatırlarsak bu yatırımın mutlaka geleceğini fakat 10 milyar dolar olmasa bile iki milyar dolar olur ya dediler. Üzerinden bir sene geçti ne on milyar dolarlık yatırım var nede iki milyarlık yatırım. Yine Yalova’mız için çok önemli konulardan birisi olan sağlık. Anlamakta zorluk çektiğimiz bir uygulama ile var olan iki hastaneden birini kapatıp İlimizdeki hastane sayısını teke düşürdüler. Bu uygulama halkımızın büyük tepkisine neden oldu, bu anlamda partimize merkezdeki devlet hastanesinin tekrar açılması konusunda başvurular oldu. Biz Milliyetçi Hareket partisi olarak imza kampanyası başlattık hastanemizin tekrar açılması konusunda ama ne yazık ki sekiz saatte toplanan 8000 imzayı yok sayan iktidar partisi halkın sağlığını da yok sayarak olaylara kulaklarını tıkamışlardır.

Daha sonra Sağlık Bakanlığına yaptığımız başvuru sonuçlarını da gazetelerden okumuşsunuzdur. Sağlık bakanlığının bize verdiği cevap kapalı olan hastanenin 100 yatakla tam kapasite olarak yataklı şekilde hizmet ettiği gibi bir açıklaması geldi. Sağlık Bakanlığına bunun doğru olmadığı şeklindeki tekrar başvuruda bulunduk bu seferde o binanın orta hasarlı olduğu için açılmadığı konusunu bize bildirdiler. Bizde oranın hasarsız raporunu aldık ve Bakanlığa gönderdik henüz cevap alamadık. Bu ciddiyetten uzak durumu Yalova halkına şikayet ediyorum. Yalova devlet hastanesinde insanlar ameliyat olabilmek için ancak iki veya üç aya gün alabiliyorlar, tahliller yapılamıyor insanlarımız dışarıya özel hastanelere yönlendirilmekte.

Bunları dile getirdiğimizde iktidar partisi personel olmadığından doktor sayısı az olduğundan şikayet ediyorlar. İktidar partisi hele hele tek başına iktidar olan bir partinin şikayet eden mercii değil şikayetleri çözen mercii olması gerekmektedir. Personel açığı varsa personel temin edin. İktidara geldikten beri 5.

Başhekim değişikliği yapıyorsunuz, bu değişikliklerle uğraşacağınıza gerçek manada sağlık problemleri ile uğraşmanız daha evla olacaktır. Tigem’e ait olan tarım alanlarındaki belirsizlikler devam etmekte Tigem arazilerinin Turizm Bakanlığına mı, yoksa Yalova Belediyesine mi kaldığı bir muamma iken her hangi bir net açıklama da yapılmamıştır. Fakat Yalova Belediyesi tasarruf kendine aitmiş gibi orada hareket etmekte hatta Tigem arazisinden çıkarılan topraklar satılmaktadır.Yine Yalova'daki inşaat sektörüne can verecek olan Hacı Mehmet Ovasındaki yapılanma toplu konut idaresine verilerek inşaat sektörüne de darbe vurulmuştur. Bizim baştan beri söylediğimiz oraya 4 kat imar verilsin ama oradaki yapılaşmayı Yalovalı inşaatçılar yapsın ilimizdeki inşaat sektörü de canlansın. Bunların hepsi göz ardı edilerek ilimize ekonomik hiçbir katkı sağlamayacak olan toplu konut idaresine verildi.

Bütün bu yanlış icraatlar devam ederken iki haftadır gazetelerin köşe yazılarından anlaşılacağı gibi Tarım İl Müdürlüğü ile ilgili ciddi anlamda iddialar var. AKP bu konudaki tavrını da açıklamak zorundadır. Tarım il müdürü hakkında gerekli soruşturmalar yapılıyor mu bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı da bilmelerini isteriz. 3 yıllık iktidar süresinde Yalova’mıza ciddi anlamda hiçbir şey kazandırmayan AKP son marifetini de Hyundai gibi ciddi yatırımcıları da kaçırarak bir rekora imza atmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak diyoruz ki, sorumluların artık şapkasını önüne koyup düşünmeleri ve gereğini yapmaları gerekmektedir. 2006 yılı her ne kadar AKP gizlemeye çalışsa da bir seçim yılı olma ihtimali büyük. Teslimiyetçi medyayı arkasına alan AKP yapılacak olan ilk genel seçimde Yalova’mızda yapmış oldukları gibi Türkiye genelinde yapmış oldukları yanlışların hesabını mutlaka verecektir. Sandık Milletin umudunu yitirdiği AKP'nin sonu, iktidar alternatifi olan MHP'nin de iktidarı olacaktır.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.