Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Koç: “Acelem Var, Çünkü Yapacak Çok İş Var”

Yalova’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Termal, Yalova ve Tigem arazisinde incelemelerde bulundu. Bakan Koç’a Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay ve Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Termal, Yalova ve Tigem arazisinde incelemelerde bulundu. Bakan Koç’a Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay ve Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu Yalova’nın turizm potansiyeli ve projeleri ile ilgili olarak ayrı ayrı brifing verdi.

Termal Kaplıcalarını da gezen Bakan Koç, Kaplıca ziyaret defterine “Ata’dan yadigar kalan Termal’de bulunuyorum. Acelemiz var, çünkü yapacak çok işimiz var” diye yazdı. Yalova’da Vali Yusuf Erbay, Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, İl Başkanı Fikri Demirel İl turizm müdürü Cemal Ulusoy ve bazı bürokratlar tarafından karşılanan Bakan Koç’a ilk olarak Yalova Valiliğinde, Vali Erbay Yalova’nın turizm potansiyeli ve çalışmalar hakkında bir brifing verdi.

Buradan heyet ile birlikte Tigem arazisine giden Bakan Koç, Tigem arazileri hakkında Belediye Başkanı Binicioğlu ve Vali Erbay’dan bilgi aldı. Koç, Tigem arazisinin önümüzdeki Mart ayında turizm yatırımlarına yönelik ihale açılacağını burasının Termal kaplıcalarından getirilecek kaplıca suyu ile Termal Turizmin yapılabileceğini söyledi.

Yalova’ya ilk defa geldiğini, ancak ikinci kez geldiğinde yatırımlar ve açılışlar yapmak için geleceğini vurgulayan Bakan Koç ”Önümüzdeki yıllarda Yalova, turizmin en parlak yıldızlarından biri olacak” dedi.

Bakan Atilla Koç, Tigem’deki incelemelerinin sonrasında Termal’e geçerek Belediye Başkanı İsmail Atik’ten Termal kaplıcaları konusunda bilgi aldı. Belediye başkanı İsmail Atik burada bakan Koç’a termal motiflerinin işlendiği bir tablo hediye etti.

Daha sonra Yalova’ya geri dönen Bakan Koç, Yalova belediye toplantı salonunda Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun hazırladığı sunumu izledi. Binicioğlu Tigem ve Yalova’da yapılacak turizm çalışmaları konusunda Bakan Koç’a bilgi verirken yatırımlar konusunda Bakan Koç’tan destek istedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.