Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnsan Hakları Kurul Üyesine İhlal!

Yalova Valiliği İl insan hakları Kurul üyesi öğretmen Hilal Baydar, kurul üyesi olarak gittiği Milli Eğitim Müdürlüğünde insan hakları ihlallerini araştırırken insan hakları ihlal kurbanı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Valiliği İl insan hakları Kurul üyesi öğretmen Hilal Baydar, kurul üyesi olarak gittiği Yalova Milli Eğitim Müdürlüğünde insan hakları ihlallerini araştırırken insan hakları ihlal kurbanı oldu. Saffet Çam İlköğretim Okulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapan ve Yalova Valiliği İl İnsan Hakları kurulunda, Okul Aile birliği Temsilcisi sıfatıyla görev yapan Hilal Baydar, kendi başına gelen bir olayı gündeme taşımak için Yalova il İnsan hakları kuruluna başvurdu.

Baydar dilekçesinde başına gelen olayı şöyle anlattı. 'İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği sürücü sınavlarında görev almak üzere kursa katılıp 15.05.2000 tarihli ve 68 sayılı sınav sorumlusu yetki belgesini almış bulunuyorum. Son bir yıl içinde, tarafıma hiç görev verilmezken, bazı arkadaşlarımıza her sınavda görev verildiğini görmekteyim. Bu dengesizliği görüşmek üzere 18 Ocak 2006 Çarşamba günü Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gittim. Konu ile ilgili şube müdürünün M. A. olduğu söylendi. Kendisine 'neden böyle bir eşitsizlik yapıldığını, acaba bir yanlışlık mı olduğunu' sorduğumda bana cevabı, 'Ben istediğim kişiye görev veririm, yine de herkese eşit görev vermeye çalışıyorum, istersem seni de buradan kovarım' şeklinde olmuştur.

Bir öğretmene, hele de bir idareciye hiç yakışmayan tutum ve davranışlarından dolayı şube müdüründen şikayetçiyim. Bu durum eşitlik ilkesine ve insan haklarına da tamamen aykırı bir durumdur. Bu durumun düzeltilmesi için sürücü sınavlarında görev yapan öğretmenlerin sınav tutanaklarının incelenmesini, eşitsizliğin ortaya çıkarılmasını ve gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim.'

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.