Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce, Polis Haftasını Kutladı

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, Yaşanılan ekonomik ve siyasi sıkıntılar nedeniyle, zaman zaman istenilmeyen toplumsal olaylara neden olunduğunu, çıkan olaylarda Polisin de zor durumda kaldığını b

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, Yaşanılan ekonomik ve siyasi sıkıntılar nedeniyle, zaman zaman istenilmeyen toplumsal olaylara neden olunduğunu, çıkan olaylarda Polisin de zor durumda kaldığını belirten İnce, polis haftası nedeniyle yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“19 Mayıs’ın gençlerle, 30 Ağustos’un Askerlerle özdeşleşmesi gibi. Bu ülkede 10 Nisan tarihi de polislerle özdeşleşmiştir. Onlar için 10 Nisan, tıpkı bir çocuğun doğum gününü, bir çiftin evlilik yıl dönümünü dört gözle beklemesi gibidir. Dile kolay söylemesi, geride bırakılan 160 yıldır ve o günde bunca yılın heyecanı, coşkusuyla yarına dönük umutlar tazelenir. Bu nedenle 10 Nisan sadece bir doğum günü değildir, bir bayramdır polislerimiz için. Onlar bu özel günde özlük hakları ve terfileriyle ilgili sayısız sorunları bir an için unutup, yaptıkları görevin kutsallığını unutmadan yarına bakarlar. Cumhuriyetimizin korunmasında, kollanmasında fedakarca görev yapmanın ve bizlerin can ve mal güvenliğinin sağlanmasının onurunu, şerefini yaşarlar. Bizlere düşen de bu onur ve şerefin hakkını teslim etmektir. Ülkemizin zor günlerden geçiyor. Yaşanılan ekonomik ve siyasi sıkıntılar, zaman zaman istenilmeyen toplumsal olaylara neden olabilmekte. Bu olaylarda bizler gibi polislerimizin de asla olmasını istemediği gelişmeler yaşanmakta, bunlara tanıklık edilmekte. Doğru ve yanlışın bir birine karıştığı böylesi durumlarda, polislerimiz neredeyse tek suçlu ilan edilmekte, kafa ile dudak arasında kurulmuş mahkemelerde onlara hükümler giydirilmektedir. Sevindirici olan, bugün polisimizin bu tür gelişmelerin etkisinden önemli ölçüde sıyrılma başarısını gösterebilmiş olmasıdır.10 Nisan dolayısıyla bir kez daha, şehit polislerimizi de anarak, polislerimize şükranlarımı sunuyor ve bu özel günlerini kutluyorum”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.