Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce’den Bir Önerge Daha

Erkan Mumcu’nun istifa etmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Attila Koç’un göreve gelir gelmez gerçekleştirdiği atamalar CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin yeni bir soru öner

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Erkan Mumcu’nun istifa etmesinin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Attila Koç’un göreve gelir gelmez gerçekleştirdiği atamalar  CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin yeni bir soru önergesine neden oldu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesi ile Bakan Koç’tan, Bakanlığa atandığı tarihten bugüne bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelden üçlü kararname ile görevlerinden alınan personellerin; ismini, bu göreve ne zaman atandığı ve ilk atamada hangi bakanın imzasının bulunduğunu ve yeni görevlerinin ne olduğunu açıklamasını istedi.

İnce önergesinde şu soruları yöneltti;
“Doğrudan kendi imzanızla görevden aldığınız veya görev yerini değiştirdiğiniz personel bulunmakta mıdır?
Görevden aldığınız veya görev yerini değiştirdiğiniz personelin hangi kriterleri esas aldınız?”
Önergesinde Bakan Koç’a “Bu kişileri başarısız mı buldunuz? Eğer başarısız bulduysanız, bu kadar kısa süre içinde bunu nasıl tespit ettiniz?” sorularını da yönelten İnce, “Yine görevden alınan veya görev yeri değiştirilen personelle ilgili olarak haklarında soruşturma açılmış ve bunun sonucunda ceza almış kişiler bulunmakta mıdır? Sizden önce Bakanlık görevini yürüten Erkan Mumcu’nun, Bakanlık görevinden ve mensubu olduğunuz partiden istifa etmesinden sonra basına yansıyan haberlere göre size Başbakanın, önceki bakanla çalışan hiçbir personelle çalışmamanız gerektiği ve bunları görevden almanızı istediği belirtilmektedir. Sayın Başbakanın, size bu yönde bir talimatı olmuş mudur?
Son olarak diğer görevden alınanların yanında öğrenmek istediğim Avrupa Konseyi Sinema Destek Fonu Euroimage Türkiye temsilcisi Faruk Günaltay neden görevden alınmıştır?'

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.