Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce’den Bakan Çelik’e Bir Soru Önergesi Daha

Polatlı İmam Hatip Lisesi'nde kuruluş yıldönümü nedeniyle geçen yıl 13 Ekim 2004 tarihinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunlarının oluşturduğu tiyatro grubunun, oyun sırasında ilçedeki

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Polatlı İmam Hatip Lisesi'nde kuruluş yıldönümü nedeniyle geçen yıl 13 Ekim 2004 tarihinde Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunlarının oluşturduğu tiyatro grubunun, oyun sırasında ilçedeki Polatlı Topçu ve Füze Okulu'na gönderme yaparak 'Topçular topçular marş marş', 'Topuna tüfeğine, topuna' sloganlarıyla hakaret içeren sözler, CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce tarafından TBMM Gündemine taşındı.

TBMM başkanlığına yazılı bir soru önergesi veren İnce verdiği soru önergesinde  Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK tarafından sorularının yazıyı olarak yanıtlanmasını istedi. İnce yaptığı açıklamada,  Polatlı İmam Hatip Lisesi'nde kuruluş yıldönümünde sergilenen oyunda, Polatlı Topçu ve Füze Okulu ile 10. Yıl Marşı'yla da alay edildiğini,  Olayla ilgili olarak Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker’in, Ankara Valiliği'ne bir yazı yazıyla etkinliğin soruşturulmasını talep ettiğini vurguladı.

İnce verdiği soru önergesinde;  Milli Eğitim bakanlığı konuyla ilgili soruşturma açıp ilçeye müfettiş göndermiş Lise müdürlüğüne vekâlet eden Ali Özcan’ı, görevinden alarak Polatlı Kız Meslek Lisesi’ne atamıştı. Bu olayla ilgili olarak ve Polatlı Kız Meslek Lisesindeki son gelişmeler hakkında Bakanlık  yürüttüğü soruşturma sonucunda Polatlı İmam-Hatip Lisesi Müdür Vekili Ali Özcan’a her hangi bir ceza verilmiş midir? Şu anda Ali Özcan hangi okulda görev yapmaktadır ve statüsü nedir?” diye sordu.

İnce tüm yaşanan bu gelişmelerden sonra, Polatlı İmam-Hatip Lisesi Müdür Vekili Ali Özcan’a Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 08.03.2005 tarih ve 000/2323 sayılı yazı ile “teşekkür belgesi” verildiğini söyledi.

İnce verdiği  soru önergesinde ayrıca şu soruların  Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK tarafından yanıtlanmasını istedi”  Polatlı Kız Meslek lisesi Müdürü Ülkü Öztürk’ün Öğretmenler Odasına dinleme cihazı yerleştirdiği polis tutanaklarıyla sabit olduğu ve olay savcılığa intikal ettirildiği halde, aynı okulda görevde tutulmasının nedeni nedir? Adı geçen Müdürün, olayla ilgili tanık olarak ifade veren öğretmenlere baskı yapmasının önüne neden geçilmemektedir? Tüm bu gelişmeler sonrasında bu konuyla ilgili Bakanlığınızca yürütülen bir soruşturma var mıdır? Hangi aşamadadır?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.