Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İki Mahalleye Daha Doğalgaz

Fevzi Çakmak Mahallesi ve Süleymanbey Mahallesine doğalgaz verildi. Bir yıldan buyana sürdürülen doğalgaz çalışması sonucunda ilk olarak Bahçelievler Mahallesinde doğalgaz kullanımı başlanmıştı. Bayra

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Fevzi Çakmak Mahallesi ve Süleymanbey Mahallesine doğalgaz verildi. Bir yıldan buyana sürdürülen doğalgaz çalışması sonucunda ilk olarak Bahçelievler Mahallesinde doğalgaz kullanımı başlanmıştı. Bayram sonrasında Süleymanbey Mahallesi ile Fevzi Çakmak Mahallesinde de doğalgaz kullanılmaya başlandı.

Bayram sonrası yapılan testler neticesinde polietilen hattı ve servis hatları döşenen, servis kutuları konana her noktaya süratli bir şekilde gaz verilmeye devam ediliyor. Bu çalışmalar neticesinde Fevzi Çakmak Mahallesinde testleri tamamlanan Bora Sokak, Yağmur Sokak, Bakkal Sokak, Arkadaş Sokak, Dar Sokak, Kasap Sokak, İnkilap Sokak, Çınarlı Cami Sokak, Meltem Sokak, Fırın Sokak ve Çıkmazları ile İstanbul Caddesinin Gökmen Sokak ile Çınarlı Cami Sokak arasında yer alan cadde güzergahında doğalgaz kullanımı başladı.

Süleymanbey Mahallesinde ise Şehit Osman Altınkuyu Caddesi, İstiklal Caddesi, Gökmen Sokak, Doğan Sokak, Ezgi Sokak, Atalay Sokak, Site Sokak, Mimar Sinan Caddesinin Sefabey Caddesi ile Gökmen Sokak arasında yer alan güzergahta artık doğalgaz var.

2006 yılı içerisinde tüm mahallelerde doğalgazı kullandırmayı amaçladıklarını belirten Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu; “Söz verdiğimiz gibi 2005 yılı içerisinde çalışmalarımızın büyük çoğunluğunu tamamlayarak ilk olarak Bahçelievler Mahalle sakinlerimizi doğalgaza kavuşturduk. Fevzi Çakmak ve Süleymanbey Mahallerimizde de bugün itibari ile doğalgaz artık kullanılmakta. Halka giderek genişliyor. Testler tamamlandıkça diğer noktalarda da doğalgaz kullanılmaya başlanacak. Belediyemizin de dönüşüm işlemleri tamamlanmış doğalgazın hatta verilmesini bekliyorduk. Doğalgazın hatta verilmesiyle birlikte artık Belediye Hizmet Binamızda da doğalgaz kullanılmaya başlandı” dedi.

Öte yandan, Belediye hizmet binası ve dış birimlerde de yürütülen doğalgaza dönüşüm çalışmaları tamamlandı. Belediye Hizmet Binasında yürütülen çalışmalarda doğalgaz saatleri takıldı ve hatta doğalgaz verilerek doğalgaz kullanımına başlanıldı. Bayram sonrası Süleymanbey Mahallesine doğalgaz verilmesiyle birlikte tüm çalışmaları tamamlanmış olan Belediye Hizmet Binasında da böylece doğalgaz kullanımına başlanıldı.

Belediye’nin doğalgaza dönüşümünü gerçekleştiren firma yetkilileri, Armagaz Firması yetkilileri, Yalova Belediye Başkan Vekili İbrahim Akay, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Nazlı Özkurt ve Yabeltaş Genel Müdürü Esat Ural’ın yer aldığı testler sonrası Başkan Vekili İbrahim Akay doğalgaz vanasını açarak Belediye’nin doğalgaza geçişini sağladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.