Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Futbol Sadece Bir Oyun

Geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçı sonrası Yalova Fenerbahçeliler Derneği önünde meydana gelen olaylar sonrası Yalova Fenerbahçeliler Derneği yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıkla

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçı sonrası Yalova Fenerbahçeliler Derneği önünde meydana gelen olaylar sonrası Yalova Fenerbahçeliler Derneği yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada;

Geçtiğimiz hafta oynanan Beşiktaş maçımız sonrası, derneğimiz önünde meydana gelen tatsız  ve görmek istemediğimiz olaylar nedeniyle üzüntümüz sonsuzdur. Bu yüzden Yalova’da spora ilgi duyan kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Şükrü Saraçoğlu Stadımızda,maç bitiminde olması gerekeni yapan taraftarlarımız, soyunma odasına Beşiktaş Futbol Takımını alkışlarla uğurlayarak gönderirken, Fair Play’den en güzel motifi sunmanın yanında, futbolun 90 dakika sonunda, hakemin düdüğüyle bittiğinin mesajını vermişlerdir.

Ancak Beşiktaş camiasına mal edilemeyecek bazı taraftar grupları, maçın bitimiyle derneğimiz önüne gelerek, yaptıkları sevinç gösterilerinde aşırıya kaçarak, küfür ve tahriğin yanı sıra, içlerinden birkaç kendini bilmez derneğimizin camlarına taş atma çirkinliğini göstermişlerdir.

Bilindiği üzere Fenerbahçe Spor Kulübü, sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğundan hareketle, sporda küfrün, şiddetin ve terörün önüne geçmek için azami özenle, radikal uygulamaları yaşama geçirmiştir.

Beşiktaş maçı ne denli başarıya ulaşıldığının somut bir göstergesidir. Bilindiği üzere spor, bir yarış ve mücadele oyunudur. Branşına göre kazananı, kaybedeni olur, ya da yenişemeyip berabere kalınır. Ama adı üzerinde oyundur. Bunu saha dışına taşımak, özellikle centilmenlik dışı tahrikler sporun doğasıyla bağdaşmaz. Aklı selim her spor severe, müsabaka bitiminde ölçülü sevinmek veya üzülmek yakışır ve bu sahada, salonda kalır.

Dışarıda samimi dost ve arkadaşlar arasında ölçülü, seviyeli, tahriksiz ve hakaretten uzak, özellikle rakibi rencide etmekten uzak sataşma ve/veya takılmalar olabilir.

Fakat bir esnafın dükkanının dışına astığı yazı gibi değil. Her Fenerbahçeli, bu esnafı bire-bir tanımadığı gibi, kullandığı yakışıksız üsluba muhatap olmak durumunda değildir.

Aslında bırakın sporun centilmenlik tarafını, yapılan hareket ve hakaret esnaflıkla hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Kaldı ki, bu esnafın  Fenerbahçemize ve onu kurumsal bir kimliğe kavuşturan, yatırım ve yaptırımlarıyla, ülkemize yöneticilik ve başkanlık dersi vererek, diğer spor kulüpleriyle aramızı en az on yıl açan, büyük başkanımız Aziz Yıldırım’a dil uzatmaya, ne spor, ne futbol bilgisi yeter.Kendisini esefle kınarken, camiamızdan ve özellikle kulübümüzün Yalova’da ki gözü,kulağı olan derneğimizden özür dilemeye davet ediyoruz.

Yalova Fenerbahçeliler Derneği
Yönetim kurulu

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.