Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Fitoz'dan Tersane Açıklaması

CHP İl başkanı Alattin Fitoz tersanelerle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada 'Tersaneye karşı çıkmak yada desteklemek vatan hainliği değildir' dedi. Fitoz açıklamasında: 'Son günlerde bazı basın

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CHP İl başkanı Alattin Fitoz tersanelerle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada 'Tersaneye karşı çıkmak yada desteklemek vatan hainliği değildir' dedi. Fitoz açıklamasında: 'Son günlerde bazı basın-yayın organlarında tersaneye karşı çıkmak 'Vatan hainliğidir' türünden açıklamalar görmekteyiz.

Öncelikle belirtmeliyim ki ne desteklemek ne karşı çıkmak vatan hainliğidir. Türkiye'de tersane kurulmasını isteyen vilayetler olduğu gibi istemeyenler de vardır. Biz, CHP olarak Yalova'da yapılacak bilimselliği olan, kentin geleceğine zarar vermeyecek, çocuklarımızı pişman ettirmeyecek her tür yatırımı sonuna kadar destekliyoruz. Ayrıca vatan toprakları kimsenin babasının çiftliği değildir. Yalova'daki bütün siyasetçiler ve yöneticiler, gençlerimizin iş bulmasını isterler. Bu asla kuşku götürmez bir gerçektir. Ancak bazı siyasilerin yasa ve yönetmelikleri hiçe sayarak, seçilmiş kişileri hedef göstermesi kafalarda soru işaretleri uyandırmıştır. Tersane kurulmasını bazı vilayetler istiyor, bazıları istemiyor. Oysa Hyundai fabrikasını 81 vilayettin tümü istiyordu. Bizde CHP olarak istedik, gereken desteği tamamen verdik. Hyundai'yi Türkiye'ye getirmeyenlerin, Yalova'yı teşvik kapsamına alamayanların, Yalova Üniversitesini kuramayanların, Termal'in sorununu 3 yıldır çözemeyenlerin, kendilerinin içinde olduğu ortaklıklarda bu kadar kahramanca savaşmalarını anlayabiliyoruz!' dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.