Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eurocities -Yalova

Yalova, önümüzdeki Mart ayında uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Eurocities Bilgi Toplumu Forumu -TeleCities'in 23-24 Mart 2006 tarihinde Yalova'da düzenlecek olan ‘Şehirler Bilgi Topl

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova, önümüzdeki Mart ayında uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Eurocities Bilgi Toplumu Forumu -TeleCities'in 23-24 Mart 2006 tarihinde Yalova'da düzenlecek olan ‘Şehirler Bilgi Toplumunun Gelişimi için Birlikte Çalışıyor’ konulu toplantıya ev sahipliği yapacağız. Toplantıya,Telecities üyesi 30 ülke ve 120 kentin temsilcilerinin katılması bekleniyor. Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Avrupa’da Telecities’e üye olan 120 şehrin yetkililerini Yalova’ya davet ettiklerini belirterek, Eurocities'in Avrupa'da 30'u aşkın ülkede 120 üyesi olduğunu söyledi.

Mart ayındaki toplantıya Yalova’nın ev sahipliği yapacağını belirten Binicioğlu “Gerçekleşecek toplantıda, kentlerin ve özel sektör temsilcilerinin bir araya gelip Bilgi Toplumunun gelişimi için farklı aktörlerin e-devlet, Coğrafik Bilgi Sistemi, e-care ve e-inclusion gibi konularda işbirliğini geliştirmelerini sağlayacak bir tartışma platformu oluşturacak. Ayrıca kentlerin Lizbon Gündemine katkılarını içeren 2005 e-yurttaşlık Kıyaslama Raporu ve Avrupa ve yerel en başarılı çalışma örnekleri sunulacak ve Forum üyeleri tarafından yapılan projeler sergilenecek. İnanıyoruz ki Eurocities Bilgi Toplumu Forumu TeleCities'in katkılarıyla konferans, bölgesel olmasının yanı sıra, ulusal ve uluslararası olacak böylece şehrimizin ve ülkemizin tanıtılmasında da katkıda bulunacaktır. Ümit ediyorum ki misafirlerimiz Yalova'da olmaktan mutlu olacaklar. Doğal ve tarihsel güzellikleri ile bir turizm merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda bilgi toplumunun da bir parçası olmak isteyen Yalova'da yapılacak bu seminerin faydalı olacağına inanıyorum” dedi. Öte yandan konferans programı da belirlendi. 22 Mart tarihinde Yalova’ya gelecek olan Avrupalı konukların büyük kısmı, Uygulama Oteli ve Termal Çamlık Oteli’nde ağırlanacak. Telecities Başkanı Chris Newby’nin açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’nun sunuş konuşması yapacak. Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay’ın ardından Belediye Dış İlişkiler Sorumlusu Alpaslan Aksel, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve ARGE Başkanı Reha Denemeç’in konuşmalarıyla konferansın açılışı yapılmış olacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.