Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erbay: “Yalova’yı Aydınlık Bir Gelecek Bekliyor”

Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay, Yalova’yı doğusunda sanayi ile batısında ise turizm ile kalkınan bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Bu hedef doğrultusunda son 2 yılda birçok önemli çalışma

Haber Giriş Tarihi: 15.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Vali Doç. Dr. Yusuf Erbay, Yalova’yı doğusunda sanayi ile batısında ise turizm ile kalkınan bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Bu hedef doğrultusunda son 2 yılda birçok önemli çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Vali Erbay, önümüzdeki yıldan itibaren bu projelerin hayata geçmesiyle Yalova’nın hem sanayi hem de turizmde büyük mesafeler kat etmiş olacağını vurguladı.

Vali Erbay, “İlimizin doğu bölgesi, körfez sanayinin devamı niteliğinde. Burada başta gemi ve yat tersaneleri, süs bitkileri ve konfeksiyonculuk olmak üzere ciddi istihdam sağlayacak çalışmalarımız var. Batı bölgemizde ise, turizm çalışmalarına önem veriyoruz. Yatay konaklama yapılarak doğanın bozulmayacağı TİGEM’de, termal kür merkezi, 2 adet golf sahası, 3500 yatak kapasitesi olacak 6 otel, büyük bir kongre merkezi ve organik tarım alanları olacak. Bu çok önemli bir gelişme. TİGEM’e gelenleri şu anda yapılan yollarla Termal’e bağlayacağız. Yalova-Termal yolunu da hem bir marka olması hem de rahat ulaşım sağlanması amacıyla yaptık. Kimsenin bilmediği şelalerimizi ve yaylalarımızı gün yüzüne çıkardık ve yollarını asfaltladık. Kent Ormanı oluşturduk. Termal Kaplıcalarının verimli bir şekilde işletilmesine yönelik yasa çıkarttık. Özetle, ilimizin batısını başta yayla, kaplıca, kongre ve konaklama turizmi olmak üzere bir bütünlük içerisinde geliştireceğiz. Sanayisi ve turizm ile hem işsizliğini azaltan hem de kalkınan bir Yalova için sağlam temeller attık. Önümüzdeki yıldan itibaren yaptığımız tüm bu çalışmalar meyvesini vermeye başlayacaktır. Yalova’nın geleceği aydınlık” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.