Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çobankale İçin Tanıtım Atağı

Osmanlı’nın kurulmasına da tanıklık eden tarihi Çobankale bölgesinin tarih turizmine kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Arkeolojik ve sit alanı ilan edilen tarihi Çobankale’de yol zemini ve sanat

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Osmanlı’nın kurulmasına da tanıklık eden tarihi Çobankale bölgesinin tarih turizmine kazandırılması için çalışmalar sürüyor. Arkeolojik ve sit alanı ilan edilen tarihi Çobankale’de yol zemini ve sanat yapılarının yapım çalışmaları devam ediyor.

Altınova ilçesi sınırları içersinde kalan Çobankale bölgesinin Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma kurulu’na tescil ettirildiğini, bölgenin 1. derece arkeolojik Sit alanı ilan edildiğini belirten Yalova Valisi Doç.Dr Erbay, Çobankale’ye giden yolun patika olması ve kullanılmasında zorluklar bulunması nedeniyle Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan izin alarak yol yapım çalışmalarına başlandığını söyledi.

Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay “Yol çalışmaları tamamlandıktan sonra Çabankale’nin halen ayakta kalan burçlarının ortaya çıkartılması için çalışmalar devam ediyor. Bölgede piknik alanı, safari alanları, kamp yerleri düzenlenmesi için sürdürülen rekrasyon çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmaların ardından tarihi Çobankale Yalova’nın tanıtımın da önemli rol oynayacak” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.