Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Binicioğlu Basın Toplantısı Düzenledi

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu bugün belediye toplantı salonunda Yalova Balkan Türkleri Derneği yöneticileri ile birlikte ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu bugün belediye toplantı salonunda Yalova Balkan Türkleri Derneği yöneticileri ile birlikte ortak bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Belediye başkanı Binicioğlu önümüzdeki ay Bulgaristan’da yapılacak genel seçimlerin Türkiye için oldukça önem kazandığını AB üyesi olan Bulgaristan’ın seçimlerden sonra çıkartacağı yaklaşık 30 milletvekili ile Avrupa Parlamentosunda Türk kökenli milletvekillerinin bulunacağını söyledi. Binicioğlu Bulgaristan’da yapılacak genel seçimler için Yalova’da sandık açılabilmesi için çalışmaların sürdüğünü 1989 yılı sonrasında Yalova’ya göç eden göçmenlerin oy kullanabileceğini belirterek oy kullanmak için 1000 imzalı dilekçe verilmesi gerekiyor şu an için ise 800 imza toplanılmış dedi.

Binicioğlu açıklamasını şöyle tamamladı “ Bulgaristan’daki Burgaz şehri ile kardeş şehir ilişkilerimiz vardır. Ayrıca Taşköprü Beldesi’nin de Ruen Belediyesi ile kardeş şehir ilişkileri sürmektedir. Yalova olarak Bulgaristan’la kültür, sanat, spor ve ticaret alanlarında ilişkilerimizin giderek daha da geliştirilmesini istiyoruz” dedi. 

Konuyla ilgili olarak Balkan Türkleri Dayanışma ve Kültür Derneği Yalova Şubesi 2. başkanı Lütfi Özgür yaptığı açıklamada “1989 yılından sonra Yalova’ya gelen Balkan Türklerinin derneğimize gelerek dilekçe vermelerini bekliyoruz. Seçeceğimiz milletvekilleri bizleri sadece Bulgaristan’da değil Avrupa Parlamentosunda da temsil edecek. Sadece 1989 yılından sonra gelenler değil 1951 yılından ve daha sonraki yıllarda gelenlerin de Bulgaristan’da çalıştığı yıllara ait haklarına kavuşma imkanı doğacaktır. Yalova’daki Balkan Türklerinden bu önemli konuda gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” dedi.  

Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu ayrıca basın toplantısında gazetecilerin Yalova’nın sorunlarına ilişkin sordukları soruları da yanıtladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.