Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediyeden Denetim

Yalova Belediyesi ekipleri, esnafları tek tek dolaşarak ölçü ve tartı aletlerini kayıt altına alıyor. Bilindiği üzere; 3516 sayılı Ölçüler Kanunu gereğince ölçü ve tartı aletlerinin iki yılda bir

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi ekipleri, esnafları tek tek dolaşarak ölçü ve tartı aletlerini kayıt altına alıyor. Bilindiği üzere; 3516 sayılı Ölçüler Kanunu gereğince ölçü ve tartı aletlerinin iki yılda bir damgalanması yasal gerekliliktir. Ancak ölçü tartı aletlerinin damgalanabilmesi, Şubat ayı sonuna kadar Belediye Ölçü Ayar Memurluğuna beyanda bulunulması halinde mümkündür. Şubat ayı sonun kadar beyanda bulunulmayan ölçü ve tartı aletlerinin damgalanması mümkün değildir. Bu nedenle, Belediye Ölçü Ayar Memurluğu, Şubat ayı sonuna kadar beyanda bulunulan ölçü ve tartı aletlerini bir takvim çerçevesinde 1 Mart 2006 tarihinden itibaren damgalama işlemini yapacaktır.

İki yıllık damga süresini doldurduğu halde Şubat ayı sonuna kadar beyan edilmeyen ölçü ve tarttı aletleri tespit edildiğinde, 3516 sayılı Ölçüler Kanununun 15 .maddesine istinaden idari para cezası uygulanacaktır.

Ellerinde ölçü ve tartı aleti bulunan ticaret erbabının cezaya muhatap olmamak için ölçü ve tartı aletlerini 28 Şubat 2006 Salı günü mesai bitimine kadar Gelir Müdürlüğü bünyesindeki Belediye Ölçü ve Ayar Memurluğuna beyan etmeleri gerekmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.