Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakanlık Tersaneyi Onayladı

Yalova-Altınova bölgesinde kurulacak tersane yapımı için Bayındırlık ve İskân Bakanlığından da onay çıktı. Bir yıl önce 13 Nisan 2004 tarihinde kurulan 44 ortaklı Yalova Altınova Tersane Girişimcileri

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova-Altınova bölgesinde kurulacak tersane yapımı için Bayındırlık ve İskân Bakanlığından da onay çıktı. Bir yıl önce 13 Nisan 2004 tarihinde kurulan 44 ortaklı Yalova Altınova Tersane Girişimcileri kuruluşunun 1. yılında bekledikleri haberi Ankara’dan aldılar.

Son bir yıl içersinde, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Denizcilik Müsteşarlığı’ndan geçen ay onayın çıkması üzerine, Bayındırlık ve İskân Bakanlığınca da Tersane onay gördü. Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan, Altınova Bölgesinde kurulacak Tersane de yaklaşık 15 bin işçinin istihdam edileceğini açıkladı.

Yalova’nın istihdam sorununun tersanelerin faaliyete geçmesi ile birlikte önemli ölçüde çözüleceğini belirten Hakkı Kan, Altınova İlçesi, Subaşı Beldesi sınırları içinde kalan deniz kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan kısmına dolgu yapılarak gemi yapım tersaneleri oluşturulması ve bunun devamı niteliğinde yan sanayi alanları ve sosyal tesislerin yapılmasını planladığını söyledi. Kan, kararın resmi Gazetede önümüzdeki günlerde yayınlanması ile birlikte çalışmaların hız kazanacağını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.