Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aslıyüksek’ten Binicioğlu’na Sorular

Anavatan Partisi İl Başkanı Mehmet Aslıyüksek Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’na belediyenin gelir ve giderleri hakkında bugüne kadar ne harcamalar yapıldığı ne kadar gelir sağlandığı

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Anavatan Partisi İl Başkanı Mehmet Aslıyüksek Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu’na belediyenin gelir ve giderleri hakkında bugüne kadar ne harcamalar yapıldığı ne kadar gelir sağlandığı hakkında sorular sordu. Aslıyüksek’in açıklaması şöyle: ”Göreve geldiklerinden bu yana en çok şikayet ettikleri konu Yalova Belediyesini büyük bir borç yükü ile devraldıkları şeklindeydi. Bu şikayetlerle görev sürelerinin ilk aylarını geçiren sayın belediye başkanı Barbaros Binicioğlu’na sormak istiyorum.

Çünkü zaman zaman övünçle bahsettikleri şeffaflık timsali belediyemizin internet sayfasında aradım ve belediyeye ait mali konular hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım. Bu nedenle kendilerinden kamuoyu adına açıklama yapmalarını rica ediyorum.

1) İki yıllık sürede belediyenin toplam gelirleri ne kadardır. Bu gelirlerin ne kadarı cari ne kadarı ise yatırım harcamalarında kullanılmıştır.
2) Halen belediyenin tüm kişi ve kuruluşlara olan toplam borcu ne kadardır.?
3) Geçtiğimiz günlerde yaptığınız açıklamada kent içinde doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan yaklaşık 100 km yolun yeniden yapılacağını açıkladınız. Bunun belediyeye maliyeti ne olacaktır. Bu maliyetin ne kadarını doğalgaz firmasından ne kadarını vatandaşın vergilerinden karşılayacaksınız.?
4) Belediyenin hizmeti olmamasına rağmen tek övünç kaynağınız olan doğalgaz ile ilgili olarak bugün itibariyle abone başvurusu yapan kişi sayısı ve başvuranların kaçına gaz bağlantısı yapıldığı konusunda bilgi verir misiniz.?

Bugüne kadar sorduğumuz birçok konuda cevap alamadık. Duymazlıktan mı gelindi, umursamazlıktan mı, yoksa verilecek cevap bulamamaktan mıdır? Bilemiyoruz. Bu kere dileriz cevaplanır. Ne yapalım muhalefet görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Halkımızı bilgilendirmekten yönetenler kaçmamalı diye düşünüyoruz. Dileriz bu kez sayın başkan tatmin edici açıklama yapar.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.