Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altınova Köylere Hizmet Birliği Toplandı

Altınova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Kaymakam Murteza BALCI Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü, daire müdürleri, köy muhtarları ve okul müdürlerinin katımıyla olağan genel kurul top

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Altınova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Kaymakam Murteza BALCI Başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü, daire müdürleri, köy muhtarları ve okul müdürlerinin katımıyla olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Altınova Kaymakamı Murteza BALCI şu açıklamayı yaptı: Köylere Hizmet Götürme Birliği İçişleri Bakanlığının 2003 yılı onayı ile kurulmuştur. Faaliyet alanı, birliğe bağlı Kaymakamlık ve İlçe idaresine bağlı köy muhtarlarının yetki alanları ile sınırlı olup, çalışma süresi sınırsızdır.

Altınova İlçesi ile Üye Köyler Ahmediye, Aktoprak, Çavuşçiftliği, Fevziye, Hersek, Havuzdere, Karadere, Örencik, Sermayecik, Soğuksu, Tevfikiye, Tokmak ve Geyikdere Köyü Tüzel Kişiliği Birliğin kurucularıdır. 2005 yılı Mayıs Ayı Birliğimizin Olağan Meclis Toplantısını yapılmıştır.

Bu toplantıda:
1) 2004 yılı faaliyetleri ele alınarak değerlendirilmiştir. Altınova Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2004 yılı içerisinde sportif faaliyetler, içme suyu, kanalizasyon, yapım onarım ve çevre düzenlemesi dallarında 11 projeyi gerçekleştirmiştir. Projelerin toplam keşif bedeli 692.957.000.000.TL. ek keşiflerle 940.000.000.000.TL. dir. Bu keşiflere karşılık gelen ödenek tutarı 408.820.000.000.TL dir. Öz kaynaklarla beraber 2004 yılı harcanan net tutar 445.728.000.000.TL.dir.

2) 2005 yılı Altınova’ da “EĞİTİM YILI” olarak ilan edilmiştir. Beden eğitimi vücut için ne ise, okumak ta beyin için odur. Bilgisiz ve eğitimsiz insanların daha çok suç işledikleri unutulmamalıdır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısı ile ölçülür. Altınova’ nın bir önceki yıl gerek LGS gerekse ÖSS de göstermiş olduğu başarı düzeyi Altınova’ da eğitim ve öğretimi tekrar değerlendirmeyi zorunlu kılmıştır.

Ailelerin en çok şikayetçi oldukları okullarımızdaki temizlik sorunu başta olmak üzere küçük onarım, kırılan dökülen araç ve gereçlerin yenilenmesi ve bunun gibi ihtiyaçlarda kullanılmak üzere kaynak sıkıntısının olduğu bir gerçektir. Bu nedenle; Altınova Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi kendi bünyesinde olan Halı Saha Spor Tesislerinin 11 okulumuzda kullanılmak üzere 01.06.2005 -01.06.2006 tarihlerini kapsayan bir yıllık tüm net gelirini EĞİTİME tahsis etmiştir.

Halı saha tesislerinin aylık ortalama geliri 3 milyardır. 12 aylık yaklaşık toplam 36 milyarlık kaynak eğitime Altınova Köy Muhtarlarının oylarıyla tahsis edilmiştir”.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.