Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aliye Kurtaran’ın Katili Teslim Oldu

Geçtiğimiz Mart ayında evinde öldürülen 77 yaşındaki Aliye Kurtaran’ın katili, uzun yıllardan bu yana tanıdığı ve babasıyla dost hayatı yaşadığı Furkan Çakır çıktı. Yalova Emniyet Müdürlüğüne vicdan

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Geçtiğimiz Mart ayında evinde öldürülen 77 yaşındaki Aliye Kurtaran’ın katili, uzun yıllardan bu yana tanıdığı ve babasıyla dost hayatı yaşadığı Furkan Çakır çıktı. Yalova Emniyet Müdürlüğüne vicdan azabı çektiğinden ötürü teslim olduğunu söyleyen  21 yaşındaki Furkan Çakır gözaltına alındı.

Cinayet sonrası, 15 yıldan bu yana dost hayatı yaşadığı Yalova belediyesi Zabıta komseri Seyfettin Çakır’dan şüphelenen ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Seyfettin Çakır’ın oğlu olan Furkan Çakır verdiği ifade de, cinayeti soğukkanlılıkla anlattı. Olay yerinde delil bırakmamak için özel bir çaba sarfeden, ellerine ve saçlarına jöle sürerek kıl bırakmamak için önlemler alan Çakır, cinayeti işlemek için yaşlı kadının evine 3 numara büyük ayakkabı giyerek gittiğini ve şüphe çekilmemesi için pazardan bir demet çiçek aldığını söyledi.

Epilepsi hastası olduğunu, bu nedenle de askere gitmediğini  anlatan Furkan Çakır, öldürdüğü Aliye Kurtaran’ı 15 yıldan beri tanıdığını ve kendisini de zaman zaman ziyaret ettiğini, cinayeti hırsızlık süsü vermek istediğini bu nedenle Aliye Kurtaran’ın bazı ziynet eşyalarını da çaldığını belirterek 'Öldürdüğüm Aliye Kurtaran geceleri rüyama giriyordu. Unutmak istiyordum ama unutamıyorum, Kan mı çekiyor ne sürekli evinin etrafında dolaşıyorum. Kadının evinde benim götürdüğüm çiçek var. Evin içini avucumun içi gibi biliyorum” dedi.

Furkan Çakır ifadesini şöyle sürdürdü: “Yalova Belediyesi'nde görevli olan babam Seyfettin Çakır, 15 senedir bu kadınla beraber yaşıyordu. Bunu hem benim ailem hem de Yalova'da bilmeyen yok gibiydi. Bu kadının varlığı ailemizi perişan etmişti. Annem ile babam 3 senedir aynı evde birbirleriyle konuşmuyordu. Aile huzurumuz yoktu. Babam beni küçükken bu kadına götürüyordu. Ama onu akrabamız biliyordum. 16 yaşına geldikten sonra annemin öcünü alacağımı belleğime yerleştirmiştim. 16 yaşından beri kinim daha da artmıştı. Cinayet gününden birkaç gün önce kendimi bu işe adapte ettim. Birisinden 3 numara büyük ayakkabı aldım. Yalova pazarından 2 milyona yapma çiçek aldım ve kadının evine gittim. O beni tanıyordu içeri aldı ve bende kendisiyle konuşmak istediğimi söyledim.

Salonda kanepede oturdum konuşmaya başladık. Ben kendisine babam ile olan ilişkisini bitirmesini istedim, o ise bana 'Hadi oradan köpekler sizi ben besliyorum. Benim param olmasa aç kalırsınız' diyerek aşağıladı. Bunu hazmedemedim. Çünkü bizim o kadının parasına ihtiyacımız yoktu” dedi.

Olayı soğukkanlılıkla anlatan Furkan Çakır, “Kendisiyle tartıştık, bir iki bağırdım. Hakaretleri artınca elimi ağzına kapattım ve masanın üzerinde duran sert bir cismi elime aldım yüzünün sağ tarafına vurdum. Defalarca vurdum. Evin içi ve üzerim kan olmuştu. Soğuk kanlılıkla evin içinde dolaştım ve bir sigara yaktım. Yapacaklarımı gözden geçirdim. Kanlı elbiselerimi ve yüzümü yıkadım. Parmak izi bırakmadım kanlı bir havluyu kadının yüzüne kapattım. Üzerindeki altınları aldım. Yatak odasına girip çekmeceleri karıştırıp hırsızlık süsü verdim. Saçlarımı kollarımı jölelemiştim, iz kalmasını, kıl dökülmesini istemedim. Cinayette kullandığım eşyaları daha sonra bir torbaya koyup, DSİ kampı yakınlarında yaktım. Bu olayı sadece aile mutluluğumuz için annemin mutluluğu için yaptım. Cinayetten sonra babam 5 vakit namaza başladı ve evden çıkmıyor. Annem ile babamın arası iyi olmaya başladı. Benim istediğim de buydu. Kadının üzerinden altınlarını aldım ve logara attım. Amacım para falan değil, aile hesabıydı. Polis birkaç kez benim ifademe başvurdu onlara göre ben katilim ama ellerinde ispat yok, delilleri yoktu. Polis eninde sonu da suçu ailemizden birisinin üzerine yıkacaktı. Buna en yakın kişi ya ben ya da babamdı. Ama ailemin bu olayla ilgisi yok. Onlar da benden şüpheleniyor” dedi.

Geçtiğimiz Mart ayında işlenen cinayet sonrasında  Olay yeri Ekipleri yaptığı incelemede katil veya katilin izine rastlayamamıştı. Titiz bir şekilde işlenen cinayet mahallinde polis bir tek kanıt dahi bulamamıştı. Polis, 77 yaşındaki Aliye Kurtaran ile 15 yıldan beri dost hayatı yaşayan Yalova belediyesi zabıta komiseri Seyfettin Çakır’dan şüphelenmiş fakat yapılan soruşturmada zabıta amiri hakkında suç deliline rastlanamamıştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.