Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akıncı:“Yalova Çiçekçilikle Dünya’ya Kapılarını Açıyor”

3. Yalova Uluslararası Süs Bitkileri Fuarının, Yalova’nın dünya’ya açılan bir penceresi olduğunu belirten Akıncı “ yarın sona erecek olan fuarın Yalovalılar tarafından yoğun bir ilgi gösterdiğini

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2005 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

3. Yalova Uluslararası Süs Bitkileri Fuarının, Yalova’nın dünya’ya açılan bir penceresi olduğunu belirten Akıncı “Yarın sona erecek olan fuarın Yalovalılar tarafından yoğun bir ilgi gösterdiğini söyledi.

Akıncı ”Açtığımız fuar Yalova’nın tanıtımına katkı sağlayacağı gibi çiçekçilik sektörünün gelişmesine yol açacaktır. Çiçek Üretiminin Yalova’da giderek yaygınlık kazanıyor. Sektörümüz Yalova’nın ekonomik anlamda bir lokomotifi oldu. Fuar içindeki stantları açan firmalarla yaptığım bire bir görüşmelerde fuardan bekledikleri ilgiyi gördüklerini söylediler. Amacımız Yalova Uluslararası Süs Bitkileri Fuarının dünya’nın en büyük fuarlarından birisi olmasını sağlamaktır.' dedi. 

Uluslararası fuarlara ev sahipliği yapan Yalova’nın en büyük eksikliklerinden Yalova’ya yakışır bir kongre, Fuar ve Kültür merkezinin olmaması olduğunu açıklayan Akıncı “YTSO olarak önümüzdeki dönemde bu kongre ve kültür merkezinin Yalova’ya kazandırılması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yalova’ya yakışır bir kongre kültür merkezi için Yalova belediyesi ile eşgüdümlü çalışıyoruz. TİGEM arazisi üzerine inşa etmeyi düşündüğümüz çok kapsamlı Kültür Merkezi Kompleksi Yalova’nın yüz akı olacağı bir eser olacak.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.