YTSO Yönetimini Belirledi

29 Ekim 2022 12:03
YTSO Yönetimini Belirledi

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın meclis üyeliğine seçilen 36 üye yapılan seçimle odayı 4 yıl boyunca yönetecek isimleri belirledi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) seçimlerini Cumartesi günü YTSO binasında gerçekleştirmişti. 13 meslek komitesinden meclise giren üyeler çekişmeli bir seçim sonrasında netleşti. Meclis 13 meslek komitesinden gelen 36 üyeden oluştu. YTSO Meclis üyeleri ise 2022-2026 yılları arasında odayı yönetecek olan isimleri belirlemek adına bir kez daha sandık başına gitti.

 “Oda isminde sanayi ibaresi fazla yazılmış”
YTSO Konferans salonunda gerçekleştirilen ilk meclis toplantısı ve seçimler öncesinde açılış konuşmasını en yaşlı üye sıfatı ile Nusret Karaalioğlu gerçekleştirdi. Karaalioğlu konuşmasında YTSO yönetimine 3 dönemdir sanayicilerden kimsenin alınmamasını da sert bir dille eleştirdi. Oda yönetimi belirlenirken ayrımcılık yapıldığına vurgu yapan Karaalioğlu, “Çekişmeli bir seçim sonrası buradayız. Bu benim sanayici ve tersanecileri temsilen 4. seçimin ve bir daha da YTSO’da aday olmayacağım. 36 meclis üyemiz burada. Kimse kimseyi kırmasın. Bir yönetim belirleyeceğiz. 4 yıl burada olacağız. Kırgınlıkları bir kenara bırakıp, Yalova’nın ve ülkemizin geleceği ile ilgili konulara bakmamız lazım. Ancak bir konuda da bir sitemimi sizinle paylaşmadan yapamayacağım. 3 dönemdir adı Yalova Ticaret ve Sanayi Odası olan bu kurumda sanayiyi temsilen hiç kimse yönetimde yer alamıyor. İnsanları kucaklayacağız diyorsanız eğer ayrımcılık yapmayın. Bence Odanın adındaki, ‘Sanayi’ ibaresi fazla yazılmış. Ülkeye döviz getiren, Yalova’ya katkısı olan tersaneler ve sanayinin temsilcileri mecliste varız ama yönetimde yokuz. Odaya yeni bir bina yaptık diyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ama bu odayı yaparken destek için önce tersanelere sonra sanayiye koştuk. Yardım için koştuğunuz sanayicileri yönetime almıyorsunuz. Bunda da bir yanlışlık var” dedi.

Meclis üyeleri iradesini kullandı
Ardından Yalova Seçim Müdürlüğü yetkilileri gözetiminde oylamaya geçildi. 36 üye YTSO Disiplin Kurulu, TOBB Delegeliği ve YTSO Yönetim Kurulunu belirlemek için ayrı ayrı kapalı zarf usulü ile oylarını kullandılar. YTSO Yönetim Kurulu, YTSO Disiplin kurulu ve TOBB üyelikleri için tek liste aday oldu. Bu çerçevede YTSO Başkanlığında Tahsin Becan, YTSO Meclis Başkanlığı’na ise Muhammet Sarıoğlu seçildiler..

Yönetim kurulu netleşti
Yapılan oy sayımı neticesinde YTSO Yönetim Kurulu, TOBB Delegeleri ve Disiplin Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu;
YTSO Yönetim Kurulu Başkanı: Tahsin Becan
YTSO Yönetim Kurulu Üyeleri; Cemil Demiryürek, Kenan Engin, Galip Atik, Ünal Yıldız, Sercan Şık, Ertuğrul Evci, Serkan Temel, Murat Yürektürk
YTSO Disiplin Kurulu: Yalova Diyalog Serbest Muhasebecilik LTD.ŞTİ., Ahmet Gökhan Şençevik, Termal İletişim Reklam Pazarlama LTD. ŞTİ., Bilgiç İnşaat Mühendislik A.Ş, Sentez Mühendislik LTD. ŞTİ, Aslanlı Akaryakıt İnşaat LTD.ŞTİ.
TOBB Delegeleri; Cemil Demiryürek,Tamer Yazıcı, Erkak Gak, Mustafa Dağ

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle