YTSO Ve İşkur Arasında İşbirliği Protokolü

YTSO Ve İşkur Arasında İşbirliği Protokolü

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ile İşkur Yalova İl Müdürlüğü arasında, yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik girişimcilik eğitimlerini içeren bir işbirliği protokolü imzalandı.

YTSO ve İŞKUR arasında Girişimcilik eğitimleri alanında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede; imzalan protokol kapsamında İŞKUR ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile yeni iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik Girişimcilik eğitimleri düzenleneceğini belirterek, Eğitim sonunda işveren teşvikleri ile bunlara erişim ve başvuru konularını içeren bilgilendirmeler yapılacaktır. dedi. Dede, İş geliştirme ve her yeni iş fikri aynı zamanda çalışma hayatında artı istihdam oluşturduğunu, ekonomide yeni işlerin ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması girişimcilik eğitimleri ile mümkün olduğunu belirterek, birçok iş arayanın bu işyerlerinde istihdam edilerek bu sayede işsizliğin azaltılması ve sürdürülebilir işlerin oluşturulmasına katkı sağlayacağını belirtti. Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde (YÜSEM) düzenlenecek olan Eğitimlerde girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesi, iş planı hazırlama ve bu kapsamda yönetim planı, finansal plan, pazarlama ve üretim planlarının oluşturulması, iş planının sunumu konularını teorik ve uygulamalı olarak işleneceğini belirterek, kendi işini kurmak isteyen tüm girişimcileri eğitimlere katılmaya davet etti.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan ise, "Bu ortak protokol çalışması ile iki grup, 50 Kişilik eğitim programı planlaması yapıldı. İlk girişimcilik eğitimlerini mart ayının ilk haftasında hemen takip eden nisan ayında ikinci grup eğitimler yapılacaktır. Girişimci adaylarımıza eğitim sonunda İŞKUR İl müdürlüğü ve KOSGEB işbirliği ile hibe ve teşvikler anlatılacaktır" diye konuştu.

İş kurma ve geliştirme konularında danışmanlık ve mentorluk hizmeti ile birlikte finansal destek olanaklarına erişim imkânlarını kolaylaştırıcı hizmetler olarak önemsedikleri bu tür eğitim programlarına desteği önemsediklerini belirten Becan; işbirliği yapılan kurumlara da teşekkür etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle