YSK Çınarcık’taki Oyların Sayımını da Reddetti

YSK Çınarcık’taki Oyların Sayımını da Reddetti

CHP tarafından Yalova’nın Çınarcık ilçesindeki tüm oyların yeniden sayılması için yapılan talep YSK tarafından reddedildi. Böylece Çınarcık ilçesinde seçimi AK Parti Belediye Başkan adayı Numan Soyer’in kazandığı kesinleşti. 

Yalova’da 31 Mart yerel seçimleri sonrasında sonuçlara itiraz edilen Yalova merkez, Kaytazdere beldesi ve Çınarcık ilçesi ile ilgili son kararı YSK söyledi. Yalova merkez ve Kaytazdere beldesi için karar dün akşam YSK tarafından açıklanmış ancak CHP’nin Çınarcık ilçesindeki oyların tamamının yeniden sayılmasına yönelik talebinin görüşülememesi nedeniyle burası ile ilgili karar bugüne kalmıştı. YSK Yalova’nın Çınarcık ilçesi ile ilgili kararını da açıkladı. Yapılan talebin reddine karar veren YSK böylece AK Parti Çınarcık Belediye Başkan adayı Numan Soyer’in belediye başkanı olduğunu da onamış oldu.  
Çınarcık ilçesinde 10 bin 144 kişi oy kullanmış bu oylardan 9 bin 853’ü geçerli, 291’i ise geçersiz sayılmıştı. Seçimde Ak Parti Çınarcık Belediye Başkan adayı Numan Soyer 4 bin 843, CHP Çınarcık Belediye Başkan adayı Avni Kurt ise 4 bin 827 oy almıştı. 
YSK’nın verdiği bu karar neticesinde Yalova merkez, ilçe ve beldelerde itiraz edilen yer kalmadı. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Kerim

06 Nisan 2019 04:05
Cinircigida CHP almisti ama arada kaynattilar