“Yıllık Hedeflerin Çok Üzerinde Bağış Alıyoruz”

09 Şubat 2023 10:24
“Yıllık Hedeflerin Çok Üzerinde Bağış Alıyoruz”

Türk Kızılay’ının vatandaşlara çağrısı üzerine Yalova'da kan alma birimlerine gelen vatandaşlar bağışta bulunuyor. Kızılay Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, “Yıllık hedeflerin çok üzerinde bağış alıyoruz” dedi.

Kızılay Yalova Şubesi yetkilileri, yoğun ilgi üzerine formları dolduran vatandaşların yoğunluk oluşturmaması için kan bağışlarını günlere yayarak almak üzere planlama yaptı. Kapalı pazar karşısındaki kan alma birimi önünde açıklama yapan Kızılay Yalova Şube Başkanı Selvet Duman, millet ve devlet el birliği içerisinde yaşanan felaketin üstesinden gelineceğine inandığını söyledi. Şube olarak kan bağışı noktasında yoğunluk yaşadıklarını dile getiren Duman, şunları kaydetti, “İki noktayı aktif yapmak suretiyle gelen kan bağışlarını gerçekleştirdik. Bugün de çok yoğun bir şekilde bağış yapabilmek için insanlarımız kan alma birimlerine gelmeye devam ediyorlar. Burada gelen insanlarımızın beklememesi ve toplanma merkezi olan Bursa'daki stoklama ve laboratuvar tetkik imkanlarının akılcı ve yararlı bir şekilde ilerleyebilmesi için yığılma ve panik yapmadan bunu zamana yayarak önümüzdeki günlerde yine kan alma birimleri bağışları almaya devam edecektir. Rakam olarak yıllık hedeflerimizin üzerinde bir bağış oluyor. Şu an için yüzlerce bağış yapıldı diyebilirim. Bugün olduğu gibi yarın ve ilerleyen günlerde de aynen devam edecek”

Kan verebilmek için soğuk hava ve yağışa aldırış etmeden merkeze gelen vatandaşlar, sıraları geldiğinde içeri girip bağış yaptı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle