Yeşilay Okullarda Eğitimleri Sürdürüyor

Yeşilay Okullarda Eğitimleri Sürdürüyor

Yeşilay Yalova Şubesi öğrencilerin kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklara karşı bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Ülkemizde sigara ve uyuşturucu kullanımının küçük yaşlara inmesi ile birlikte Yeşilay’da eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda okullarda eğitimler düzenleyen Yeşilay Yalova Şubesi gençlere olası bağımlılıklardan nasıl uzak duracaklarını anlatıyor. Yalova Koleji’nde gerçekleşen eğitimde söz alan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yalova Şube Koordinatörü Kubilay Özer gençlere sigara, sigaranın zararları ve bağımlılıklardan korunma yolları konusunda bilgiler aktardı. Gençlerden gelen soruları da yanıtlayan Özer, “Yalova Koleji bizleri misafir etti. Gençlerimizle Hasbihal ettik. Onlar sordu ben cevapladım, ben sordum onlar cevapladı. Kuşaklar arası bilgi akışı sağladık. Yeşilay için faydalı düşünceler ve adımlar attık. Gençlerle birlikte her şey daha güzel oluyor. Program sonundaki çiçekleri için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Eğitim sonrasında öğrenciler Yeşilay Cemiyeti Yalova Şube Koordinatörü Kubilay Özer’e verdiği bilgilerden dolayı çiçek sunarak teşekkür ettiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle