Yeşil Körfez Meclisi Son Kez Toplandı

Yeşil Körfez Meclisi Son Kez Toplandı

Yeşil Körfez Su Birliği 2015/2019 döneminin son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında Birlik Başkanı Ömer Nergiz meclis üyerine teşekkür plaketi sundu.

Yeşil Körfez Su Birliği 10 üyesinin katılımı ile son meclis toplantısını tesislerde gerçekleştirdi. Toplantıya belediye meclis üyeleri de katıldılar. Burada kurumun çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi aktaran Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, “2014 yılının haziran ayında yeni dönemle birlikte ivedi olarak mali tedbirleri almaya başladık. Bir taraftan kurum gelirlerini arttırmaya çalışırken diğer taraftan da su kayıplarının önüne çekmek için çalıştık. Özverili bir çalışma sonrasında birlik gelirlerinde %250 artış sağladık. Gelirler artarken su tüketimi artmadı kayıp ve kaçak suyun da önüne geçildi. Bu dönemde bütçe gerçekleşme oranımız %90’ın üzerine çıktı. Birlik tesislerinin yenilenmesi çalışmaları için 2014 ile 2018 yılları arasında yaklaşık 15 milyon TL yatırım yaptık. Kuruma 30 milyon TL değerinde gayrimenkul kazandırdık. Kuruma ait araçları yeniledik ve bunun yanısıra personel ücretlerini de 3 katına çıkardık. Tahsilat oranları %100 oranında arttı. Bugün itibarı ile Yeşil Körfez Su Birliği’nin resmi veya özel hiçbir kuruma ve kişiye borcu yok. 30 milyon TL’nin üzerinde de mevduata sahip. Tüm teknik ekipmanlarımız yenilenmiş durumda. Kurumumuzun yürüttüğü faaliyetlere ilişkin mal ve malzemeler de tedarik edilerek dışa bağımlılığı ortadan kaldırdık. Ben tüm meclis üyelerimize birliğin çalışmalarına verdikleri katkı ve desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar” dedi.

Yeşil Körfez Su Birliği meclis üyeleri de sırayla söz alarak başkan Nergiz ve diğer meclis üyelerine teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından Birlik Başkanı Ömer Nergiz 10 Meclis üyesine teşekkür plaketlerini sundu. Kurum personelleri ise başkan Nergiz’e bir hediye verdiler. Yeşil Körfez Su Birliği meclisi yenilen yemeğin ardından dönemini resmen kapadı.
 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle