“Yerel Seçimin Atmosferi Farklıdır”

03 Ağustos 2023 11:27
“Yerel Seçimin Atmosferi Farklıdır”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Yalova Merkez İlçe, Çınarcık ve Çiftlikköy ilçelerinde CHP’nin önde çıkması üzerinden buralarda belediye seçimlerinin kaybedileceği söylemlerine net cevap verdi.

 Güçlü, “Yerel seçimin Atmosferi farklıdır” dedi.

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, yaklaşan yerel seçimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Yalova Merkez İlçe, Çınarcık ve Çiftlikköy ilçelerinde AK Parti’nin CHP’nin gerisine düşmesinin yerel seçim için bir ölçü olamayacağını dile getiren Güçlü seçimi kazanmak için gereken tüm adımları atmaya devam ettiklerini ifade etti. Yerel seçimin atmosferinin genel seçimden farklı olduğuna değinen Güçlü, “Türkiye’de genel seçimlerle yerel seçimlerin tansiyonları ve doğası farklıdır. Yerel seçimde insanlar kendilerini yönetecek olan insana odaklanıyorlar. Kimden daha iyi hizmet alacakları tercihte öne çıkıyor. Biz de yerel seçimde buna dikkat ediyoruz. Genel merkezimiz de inanılmaz yoğun bir çalışma yürütüyor. Cumhurbaşkanımız genel seçimin bittiği günün ertesinde bize yerel seçimle ilgili takvimi verdi. Biz de Yalova’da gerek anketlerle, gerekse parti yönetimi, belediye başkanları ile çalışıyor, nerede ne eksik var bunların notlarını alıyoruz. Bu eksiklerin giderilmesi için neler yapılacağının istişarelerini yaparak biran önce gerekli adımları atmaya çalışıyoruz. Ardından zaten seçime gireceğiz. Yalova’da yerel seçimlerde adayların ön plana çıktığını defalarca gördük. Mesela AK Parti 2004-2009 yıllarında Barbaros Binicioğlu ile seçimi aldı. AK Parti’nin en kuvvetli olduğu zamandı. Çok güzel hizmetler de üretildi. Fakat vatandaşlarımız bir dönem sonra yerel seçimde takdirini başka bir adaydan yana kullandı. Daha sonra da belediye konusunda vatandaşımızın takdiri bizden yana olmadı. Ama 2024 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimde ben bunun değişeceğine inanıyorum. İl merkezinde de ilçelerde de vatandaşımızın takdirini kazanacak önlemleri alıyoruz. Hedefimiz yerel seçimde merkez belediye dahil tüm belediyeleri kazanmak olacak” dedi.

“Aday adayı sayısı yine çok yüksek olacak”
Yerel seçim için aday adaylık sürecine de değinen Güçlü, “Bizde her dönem aday adayı sayısı çok yüksek olur. Gerek teşkilat içinden ve gerekse teşkilat dışından partimiz ciddi bir rağbet görüyor. Belediye başkanlığı, İl genel ve belediye meclisi üyelikleri için ben bu yılda çok ciddi bir talep geleceğini biliyorum. Daha şimdiden bu anlamda talepler başladı bile. Partiye gittiğimde günün yarısı aday adaylarının partiye gelip kendilerini tanıtması ile geçiyor. Bunun temelinde sayın Cumhurbaşkanımıza duyulan güven ve sevgi yatıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız 22 yıldır bu ülkeyi başarıya yönetiyor. Aday adayları da böylesi güçlü bir liderin kurduğu partiden seçilmenin daha kolay olduklarını bilerek partimizden adaylığı tercih ediyorlar” diye konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle