Yeniden Refah Partisi’nde İstifa Depremi

23 Haziran 2023 12:04
Yeniden Refah Partisi’nde İstifa Depremi

Can Bartın Akdemir, Yeniden Refah Partisi’nden istifa etti. Akdemir istifasına gerekçe olarak Yalova İl Yönetiminin başarısızlığı ve genel merkezin duyarsızlığını gösterdi.

Yeniden Refah Partisi’nin kurucu il yönetim kadrosunda bulunan ve son olarak Yalova Merkez İlçe Başkanlığı yapan Can Bartın Akdemir, yaptığı basın açıklamasıyla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Akdemir, “Bugün benim için zor bir gün. Kurulduğundan beri emek verdiğim ve son olarak ilçe başkanlığı yaptığım Yeniden Refah Partisi üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

Akdemir, istifa gerekçelerini şöyle sıraladı: “İstifa zorunlu hale geldi. Başarısız olan ve her geçen gün dibe batan Yalova Yeniden Refah İl Yönetiminin görevden alınmasını bekledik. Özellikle 14 Mayıs 2023 genel seçimlerine girmeden önce genel merkeze tonlarca şikayet ve serzeniş gitti fakat nasıl olduysa saçma bir şekilde toplam 6-7 vasıfsız kişi ile il yönetimi kuran her geçen gün Yalova Yeniden Refah Partisi’ni küçülten bir İl başkanı ve yönetimi ile devam kararı alındı.”

Akdemir, Fatih Erbakan’ın geldiği 24 Eylül 2022 tarihli Yalova İli 2. olağan kongresinde yaşananları da anlattı. Akdemir, “Toplu fotoğraf çekiminde sahneye il başkanı ve yeni yönetimi davet edildiğinde 60 kişi olması gereken Yalova il yönetiminin sadece 7 kişi çıkması rezaletin göstergesiydi. Hükümet Partisi ve Millet Vekillik seçimlerinin favorisi Ak Parti ise o tarihlerde basit mahalle yönetimlerini bile bu sayıdan fazla sayıda oluşturmaktaydı” dedi.

Akdemir, partisinden ayrılmasına rağmen siyasi hayatına devam edeceğini ve halkın hizmetinde olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle