Yenice’den Dört Madalyayla Döndük

29 Ağustos 2022 09:30
Yenice’den Dört Madalyayla Döndük

Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün bisiklet sporcuları katıldıkları şampiyonalarda madalyalara ambargo koymaya devam ediyor.

Son olarak sporcularımız Karabük’ün Yenice ilçesinde düzenlenen 12. Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışlarında ter döktü. Organizasyon sonrasında Emine Irmak Sezer U17 Kızlar kategorisinde şampiyon olurken, U15 Kızlarda da Nisa Günaydın birinciliği kaptı. U15’te ayrıca Aydan Acar ikinci, Elif Keklik’te üçüncü olarak önemli başarıya imza attı.

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen 12. Uluslararası turnuva, Yenice’de Ihlamur Teras ve Yazıköy güzergahları arasında gerçekleştirildi ve yarışlara 5’i yabancı ülkeden olmak üzere 71 bisikletli katıldı. Yarışların sonunda Elit kadınlar kategorisinde Kazakistan’dan katılan Tatyana Genelava, Elit erkeklerde Ahmet Can Akpınar, genç erkeklerde Arda Topal, U-17 Erkeklerde Nafız Ege Karagöl, U-17 kadınlarda Emine Irmak, U-15 erkeklerde Harun Kahveci, U-15 kadınlarda Fatma Nisa Günaydın, master 35’de Gökhan Öztürk ve master 40’da Murat Karaca birincilik elde etti.

Ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Uluslararası Yenice Kupası Dağ Bisiklet yarışlarının Cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışlarından sonra devamı olan ikinci bir yarış olduğunu söyledi.

Dereceye girenlere ödülleri, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, İlçe Emniyet Amiri Kadir İpek ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle