Yeni Hastanede 140 Poliklinik Bulunacak

Yeni Hastanede 140 Poliklinik Bulunacak

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Yalova’da inşa edilecek olan 400 yataklı yeni devlet hastanesinde her branşta 140 poliklinik bulunacağını duyurdu.

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yatırım için planlama yapıldı, ihalesi gerçekleştirildi. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından imzalanacak sözleşmeyle birlikte inşaat süreci başlayacak. Yalova, çok daha modern koşullarda, yüksek konforda hizmet verecek yeni devlet hastanesine kavuşacak. Kentin sağlık sorunlarına çözüm olmakla birlikte, hizmet kalitesinde çıtayı daha yukarı taşıyacak. Yatak, oda, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi olmak üzere hastanede her detay ihtiyaçlara göre belirlendi, planlaması yapıldı. 400 yataklı yeni devlet hastanesinde helikopter pisti yani heliped yer alacak.

Yeni hastane toplam 105 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede 215 tek yataklı oda, 37 adet iki yataklı oda, toplamda 252 oda yer alacak. Her branştan 140 poliklinikte çok daha modern konforlu ünitelerde hastalar muayene olacak. Yüksek hijyen seviyesinde şartlandırılmış 17 ameliyathane ile hizmet verilecek. Diyaliz ünitesinde 35 yatak, palyatif ünitesinde ise 30 yatak bulunacak. Yanık ünitesi içinse yatak sayısı 6 olarak belirlendi.

Yoğun bakım ünitesinde 97 yatak planlaması yapıldı. Branşlara göre dağılımda, KVC yoğum bakım 20, koroner yoğun bakım 20, yetişkin yoğun bakım 30, çocuk yoğun bakım 6, yeni doğan yoğun bakım 15, acil yoğun bakım 6 yatak ile hizmet verecek. Hasta parametrelerinin en yüksek seviyede takip ve ölçümüne olanak sağlayan yaşam destek üniteleri yer alacak.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle