“Yeni Bir Eğitim Ve Öğretim Yılının Heyecanını Yaşıyoruz”

12 Eylül 2022 10:55
“Yeni Bir Eğitim Ve Öğretim Yılının Heyecanını Yaşıyoruz”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar 2022-2023 Eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmen ve öğrencileri kutladı. Acar yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlamış olmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade etti.

2022-2023 Eğitim ve öğretim yılı bugün çalan ilk ders zili ile başladı. Bu nedenle bir mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar ise öğrenci ve öğretmenlere başarılarla dolu bir yıl diledi. Öğrenci, veli ve öğretmenlere seslenen Acar mesajında şu sözlere yer verdi, “Geleceğimizin şekillenmesi ve ülkemizin kalkınmasında eğitim ve öğretimin önemi gün geçtikçe artarken,  yeni bir eğitim öğretim döneminde daha merhaba diyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Sevgili yavrularımız ve gençlerimiz; Bu eğitim-öğretim yılında da yeteneklerinize ve isteklerinize göre yeni yeni başarılar tatmanızı arzularken; derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor ve kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

Değerli Veliler; Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğiniz ile çocuklarınıza yapacağınız rehberlik ve göstereceğiniz alaka onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacağı şüphesizdir. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kurmak yerinde olacaktır.

Değerli Öğretmenler;  Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir. Onları eleştirel ve yaratıcı düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmek sizlerin asli görevidir. Kendi canımızdan çok daha kıymetli çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edecek güzel bir yıl olmasını diliyorum”

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle