Yaz Spor Okulları Ve Engelsiz Spor Okulları Açıldı

06 Temmuz 2023 11:39
Yaz Spor Okulları Ve Engelsiz Spor Okulları Açıldı

Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları 90. Yıl spor salonunda düzenlenen bir törenle başladı. Törene birçok spor dalından sporcular, antrenörler, veliler ve yetkililer katıldı.

Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları açılışı 81 ille eş zamanlı olarak Yalova’da da gerçekleştirildi. 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleşen açılış törende, spor etkinlikleri, parkurlar, yüz boyama ve çocuk oyunları gerçekleştirildi. Ayrıca, açılış her daldaki sporcuların gösterileri ile renklendi.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç ise, “Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları, çocuklarımızın ve gençlerimizin sporla tanışması, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlaması, boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmesi amacıyla her yıl düzenlenen önemli bir projedir. Bu yıl ilimizde çok sayıda branş ve çok sayıda sporcumuz bu okullardan faydalanacak. Bu okullarda hem eğitim hem de eğlence bir arada olacaktır. Çocuklarımız hem spor yapacak hem de yeni arkadaşlıklar kuracaklardır. Bu okullar aynı zamanda yetenekli sporcuların tespit edilmesi ve ileriye dönük planlamalar yapılması açısından da faydalı olacaktır” dedi.

Sporcuların velileri de açılışta tribünleri doldurdular. Yaz spor okullarının düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, “Yaz aylarında çocuklarımızın spor yaparak hem sağlıklı hem de mutlu olmalarını istiyoruz. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu hizmeti sayesinde çocuklarımız hem spor yapma imkanı buluyor hem de yaz tatillerini dolu dolu geçiriyorlar. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bu güzel hizmet için teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle