YAÜ YÖK Sanal Fuarına Katıldı

YAÜ YÖK Sanal Fuarına Katıldı

Yalova Üniversitesi, “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı”na katıldı. Öğrencilerden sanal ortamda da ilgi gören üniversitenin sağladığı imkanlar da anlatıldı.

Yalova Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından üniversite tercihi yapacak olan gençler için olası riskleri en aza indirgeyerek onları üniversiteler ile buluşturmak amacıyla  düzenlenen  “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020” online üniversite tercih fuarına katıldı. 04-07 Ağustos 2020 tarihleri arasında “https://sanalfuar.yok.gov.tr/” adlı internet sitesi üzerinden düzenlenen online üniversite tercih fuarında, Üniversitemiz ile birlikte ülke genelinde devlet ve özel olmak üzere birçok üniversite çevrimiçi platformda öğrenciler ile buluştu.

Yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda 200 üniversite ile buluştuğu organizasyona Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Sunay TÜRKDOĞAN Koordinatörlüğünde;  Fakülte ve Meslek Yüksekokulu Temsilcileri ile katılım sağlandı. Tercih sürecinde ilk kez yükseköğretim kurumlarını dijital ortamda bir araya getiren Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020, üniversite tercihi yapacak olan öğrenci ve velilerinin yoğun ilgisini çekti. 9. Salon 274. Stantda yer alan Yalova Üniversitesi binlerce katılımcı tarafından ziyaret edildi.

Öğrencilerini nitelikli bir eğitim ve ihtiyaç duyabilecekleri mesleki bilgilerle donatmak amacıyla dinamik akademik ve idari personeli, güçlendirilmiş teknolojik ve dijital altyapısı ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Yalova Üniversitesini tercih etmek isteyen öğrenciler; programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere öğrencilere sunulan diğer bütün imkanlar hakkında bilgilendirildi.

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle