YATUB’un 2021 bütçesi 2 milyon TL

YATUB’un 2021 bütçesi 2 milyon TL

Yalova Turizm Birliği (YATUB) başkan H. Sinan Acar başkanlığında Kasım ayı olağan toplantısını İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

Toplantıda birliğin 2021 yılı bütçesi 2 milyon TL olarak kabul edildi.

YATUB Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. İl özel İdaresi Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Birliğin 2021 yılı bütçesinin görüşülmesi öncesinde söz alan YATUB ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, “Bu yıl pandemi şartları ve belediyelerin buna bağlı mali durumları göz önünde bulundurularak bu yılki bütçede her hangi bir artışa gitmedik. Elbette Yalova bir turizm kenti ve YATUB’un da bu anlamda bazı faaliyetler yapması gerekiyor. Pandeminin ortadan kalkması sonrasında YATUN çalışma ve faaliyetlerini arttıracak” dedi.

YATUB bütçesinin görüşmesi esnasında söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, “Birliğin en önemli gelir maddesi üye aidatları. Her üye birliğe olan borcunun bir bölümünü ödese birlik olarak önemli çalışmalara imza atılabilir. Herkesin bu anlamda elini taşın altına sokması gerekli” diye konuştu.

Ardından yapılan oylamada YATUB’un 2021 yılı bütçesi üyelerin oy birliği ile 2 milyon TL olarak kabul edildi. Toplantıya Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten ile üye belediyelerin temsilcileri de katıldılar.

YATUB’dan Esenköy’e destek
Toplantının dilek ve temenniler bölümünde Esenköy Belediyesi adına söz alan Esenköy Belediye Meclis Üyesi Davut Pekmez Esenköy’ün turizm beldesi olma talebini ilgili kurumlara ilettiğini ancak bu anlamda birliğin desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Bu noktada tekrar söz alan YATUB ve Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar, “Esenköy beldemizin turizm beldesi olması için birlik olarak gereken ne destek varsa vereceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle