Yatub’dan, “Emitt Fuarı” Atağı

02 Aralık 2021 09:53
Yatub’dan, “Emitt Fuarı” Atağı

Yalova Turizm Birliği (YATUB) Olağan Meclis Toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda birliğin 2022 yılı bütçesi karara bağlanırken, Yalova’nın 09-12 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMMİT) güçlü bir şekilde tanıtımının yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı.

YATUB 2021 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Termal Belediye Başkanı ve YATUB Başkanı H. Sinan Acar başkanlık etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin en sıcak maddesi ise birliğin 2022 yılı bütçesinin belirlenmesi konusu oldu. Birlik Başkanı H. Sinan Acar birliğin bütçesinin 2021 yılı ile aynı olarak devam etmesini teklif etti. Meclis üyeleri ise bu teklifi kabul ederek YATUB’un 2022 yılı bütçesini 2 milyon TL olarak onayladılar.

EMİTT’te güçlü tanıtım
YATUB Başkanı H. Sinan Acar 09-12 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 25. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Yalova’nın tanıtımının güçlü bir şekilde yapılması gerektiğini belirten bir konuşma yaparak birliğe üye belediyeler ile birlikte ortak bir organizasyon yapılmasını önerdi. Bu teklif üye belediyelerin başkanları ve İl Genel Meclisi Başkanı tarafından da desteklendi. YATUB Başkanı Acar, “EMİTT Fuarına katılmak ve Yalova’mızı burada Altınova’dan Armutlu’ya kadar en iyi şekilde tanıtmalıyız. İlçe ve beldelerimizin de bu konuda destekleri ortada. Hep birlikte bu fuara hazırlanalım ve ilimizin tanıtımını güçlü bir şekilde yapalım. EMİTT Fuarında bu yıl profesyonel bir stant oluşturmalıyız. Bunun için de daha şimdiden çalışmalara başlamalıyız” dedi.

Teklife destek veren İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise, “Biz içinde, ‘Yalova’ geçen her şeye bugüne kadar destek verdik. Bundan sonra da bu yaklaşımımız değişmeyecek. İlimizin EMİTT Fuarında en iyi şekilde temsil edilmesi ve tanıtılması için maddi ve manevi ne destek varsa vereceğiz” diye konuştu.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral da söz alarak, “Antep’te düzenlenen tanıtımda önemli tecrübeler elde ettik. EMİTT Fuarında daha profesyonel bir tanıtım yapmalıyız. İlimizin mümkün olan en iyi şekilde tanıtımının yapılması için Altınova Belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapamaya hazırız” dedi.
Toplantı düzenlenecek olan EMİTT Fuarında Yalova’nın tüm yönleri ile tanıtılması yönündeki görüş birliğine varılması sonrasındaki dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yatub Yafurkan

18 Aralık 2021 11:11
Yatub işimizi hızlandıracak