“Yaşananların Siyasete Malzeme Edilmesi Kabul Edilemez”

“Yaşananların Siyasete Malzeme Edilmesi Kabul Edilemez”

CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, Yalova Belediyesi’nde yaşanan olayın daha netlik kazanmadığı ve suçun ve suçluların henüz belirlenemediği bir ortamda olayın siyasi malzeme olarak kullanılmaya çalışılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Yalova Belediyesi’nde Muhasebe çalışanının belediyeye ait paraları zimmetine geçirdikten sonra ortadan kaybolması ve sonrasında da yakalanması ile genişletilen soruşturma devam ediyor. Bu kapsamda yaşananlarla ilgili ilk kez açıklamada bulunan CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak ise, konunun siyasi malzeme olarak kullanılmasını eleştirdi. Koçak yaptığı yazılı açıklamada ise şu sözlere yer verdi, “Yalova Belediyesi'nde son günlerde yaşanan ve bilgi kirliliği yaratılan bu münferit olayı tüm Yalova kamuoyu ile birlikte şaşkınlık ve kaygı ile takip etmekteyiz.  Olay henüz netleşmemiş, fiili ve ihmali davranışı ile kamu zararı oluşmasına sebep olan kişiler halen tam anlamıyla tespit edilememiş olup, olay ile ilgili adli süreç devam etmektedir.  Yaşanan bu süreci fırsat bilerek tamamen münferit olan bu olayda gerek sosyal medya vasıtası ve gerekse haber niteliğindeki yazılar ile bu olayı Cumhuriyet Halk Partisi'ne mal edilmeye çalışılması ve siyasi malzeme yapılması kabul edilemez. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman kamu gücünün kişisel amaçlar için kötüye kullanılmasını eleştirmiş ve bunun mücadelesini vermiştir, vermeye devam edecektir.  Bu aşamada sosyal medyada ve bazı siyasilerce telaffuz edilen meblağlar abartılı ve art niyetlidir. Söz konusu olay Yalova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri tarafından ortaya çıkarılmış ve hemen ardından gecikmeksizin adli, idari ve mali işlemler başlatılmıştır. Belediye yetkililerince yapılan ilk tespitlere göre söz konusu miktar 1 Milyon TL civarındadır. AKP İl Başkanı'nın yargı süreci devam ederken "masumiyet karinesini" ihlal ederek yaptığı açıklamaların soruşturmaya gölge düşürdüğü kanaati toplumda oluşmaktadır. Bu açıklamadan hemen sonra ise CHP Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç gözaltına alınmıştır.  AKP İl Başkanı'nın açıklamasında atladığı en önemli husus ise şikayetçi durumunda bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı ve diğer Mali Hizmetler Müdürlüğü çalışanlarının şu anda şüpheli durumunda olmalarıdır.  Bundan sonraki sürecin kolluk kuvvetleri ve soruşturma savcılığı tarafından hukukun üstünlüğü ve evrensel ilkeleri çerçevesinde yürütüleceğine inancımız tamdır.  Kamuoyunun ve partimizin beklentisi objektiflikten uzaklaşmadan, hukuk çerçevesinde soruşturmanın yürütülmesi ve tamamlanmasıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YALOVALI

13 Şubat 2020 21:05
BU OLAYDA İSMİ GEÇENLERİN KIYISINDAN KÖŞESİNDEN AK PARTİ VEYA MHP YE DEĞEN BİYERLERİ OLSAYDI ACABA AYNI AÇIKLAMAYI YAPACAKMIYDINIZ HAYATINIZDA BİR KERE DE OLSA DÜRÜST OLUN

Bahar Doğan

13 Şubat 2020 17:23
ÇOK KOMİK. Belediyeyi Yöneten Başkan siyasi olacak.Ama siyasi eleştiri yapılmayacak. ☑️Personel Belediye parasını almış gitmiş. ☑️Buna aklım ermez. ☑️Nakit akış tablosu,banka hesapları ve ödemeler anbean kontrol edilirse buna hiç kimse fırsat bulamaz.Bulsa anında tesbit edilir. İyi yönetilmeyen bir Belediye ve ihmal söz konusudur.

Suat

13 Şubat 2020 21:48
Hakikaten yaaa, yargisiz infazdan ne zaman vazgececegiz, daha oncede ayni oyunu gorduk. Birakin Adalet mekanizmasi calissin, aslinda koskoca bir partinin Il Baskani adete yargic olmus adalet dagitiyor. Vur karayi kazana nasil olsa kazan benim degil iki oy alacagiz diye ne hallere dustunuz, alin Yalovada sizin olsun ne var yani atla devemi?