“Yaşanan Olay Haddini Bilmezliğin Dik Alasıdır”

Son Güncelleme : 07 Kasım 2022 11:11

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hafta sonunda Yalova’ya gelerek bir dizi ziyarette bulup partisinin İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Burada ki konuşmasında Yalova Belediyesi davasının görüşüldüğü duruşmada CHP’li vekillerle mahkeme heyeti arasında yaşanan tartışmalara da değinen Bakan, “Bu olay haddini bilmezliğin dik alasıdır” dedi.

Bakan Bozdağ’ın programı kapsamındaki ilk durağı Yalova Valiliği oldu. Bozdağ’ı Valiliğe gelişinde Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçe Kapılı, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz ile il müdürleri ve AK Parti il yöneticileri karşıladılar. Çiçeklerle karşılanan Bakan Bozdağ ardından valiliğin anı defterini imzaladı. Yalova Valisi Muammer Erol’dan makamda Yalova hakkında bilgiler alan Bozdağ, programında olan Yalova Belediyesi ziyaretini ise iptal etti.
Bakan Bozdağ buradan Yalova Adliyesi’ne geçti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Bakan’a Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz ve Adalet Komisyonu Başkanı Şemsettin Dereli eşlik ettiler. Burada yaklaşık 1 saat boyunca kalan Bakan Bozdağ’ın Yalova Adliyesinde CHP’li vekillerin katılımı ile gerçekleşen Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk davasında yaşanan olaylar hakkında da bilgiler aldığı öğrenildi. Ardından partisinin Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısının yapılacağı Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’na geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ salona partililerin alkışları eşliğinde girdi.

“Birlik beraberliğimizi korudukça daha nice zaferler bizi bekliyor”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunması sonrasında programın açılış konuşmasını AK Parti Yalova il Başkanı Muğlim Bağatar yaptı. Salondaki birlik ve beraberlikten övgü ile söz eden Bağatar, “Salona bakıyorum teşkilatlarımız yine salonu doldurup taşırmışlar. Arkadaşlarımızı böyle birlik ve beraberlik içinde görmek bizi çok mutlu ediyor. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Bu salonlar dolup taştıkça bizi 2023, 2053, 2071 zaferleri bizi bekliyor” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan bir Dünya lideridir”
Bağatar’ın ardından kürsüye gelen AK Parti Yalova milletvekili Meliha Akyol ise AK parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelinen bu süreçte bir dünya lideri olduğunu söyledi. Akyol konuşmasında şu sözlere yer verdi, “İktidar oluşumuzun 20 yılını hep birlikte kutluyoruz. 21 yıl önce Pınarhisardan yasaklı olarak çıkan çok değerli genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bugün dünya lideri. Dünyada alınacak her kararda söz sahibi. Ben de ilk günden beri böyle bir hareketin neferi olmaktan gurur duyuyorum”

“O dik duruşunuzu aklımızdan çıkartmayacağız”
AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de danışma meclisinde bir konuşma yaptı. 15 Temmuz hain darbe girişimin olduğu o gece TBMM’de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın dik duruşundan övgü ile bahseden Büyükgümüş, “2002’den beri partimizin bu günlere gelmesinde değerli büyüğümüz bakanımız Bekir Bozdağ’ın çok değerli emekleri var. Bizler buna şahidiz. 15 Temmuz hain darbe gecesinde FETÖ’nün milletimizin en kutsal yeri olan meclisimize saldırdığında, sayın bakanımız milletin namusunu temsil eden o kürsüdeydi. Ve oradan tüm dünyaya, ‘Bizi asla sindiremeyeceksiniz’ diye haykırdı. Allah’ın izni ile bu topraklarda milletimiz, davamız hakim olduğu sürece o geceki bu duruş, asla hafızalarımızdan çıkmayacaktır” şeklinde konuştu.

“AK Parti belediyeciliğinin güzel bir örneğini sergiliyoruz”
Büyükgümüş’ün ardından kürsüye gelen Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yalova’da AK Parti’nin belediyecilik anlayışının güzel bir örneğini sergilediklerini dile getiren Tutuk, “06 Mart 2020 tarihinde gelişen hukuksal bir süreç sonrasında vekaleten belediye başkanı seçildim. O gün belediyemize geçtiğimizde maalesef veznelerimizde icra avukatları oturmuş tahsilat yapıyorlardı. Hesaplarımızda 281 icra vardı. Piyasaya sadece 137 milyon borcumuz vardı. Pandemiye rağmen geçen süre içerisinde bütün borçlarımızı ödedik. İcraları kaldırdık. Yetmedi şehrimize de 300 milyon TL’lik yatırım yaptık. Şehrimizin yollarına 50 ton asfalt döktük. Yalova tarihinin en büyük altyapı yatırımı olan ana ishale hattı yenileme çalışmasını 500 milyon TL ihale bedeli ile başlattık. 22 yıldır Bağlarbaşı mahallemizde kentsel dönüşüm yapılamazken, kentsel dönüşümüne başladık. Yalova sahilini yapılan bisiklet yollarıyla Çiftlikköy’le birleştirdik. 50 çocuk parkı yaptık. Millet bahçemiz bitmek üzere. 50 yıldan sonra dere şehrimizin içinden geçen derelerin ıslahları başladı. Bu arada belediyemize 52 sıfır araç kazandırdık. Sokak ve cadde aydınlatmalarını yapıyoruz. 2.5 yılda AK Parti’nin belediyecilik anlayışını şehrimizde en iyi şekilde gösterdik” diye konuştu.

“Köyle kent arasındaki standartı bir birine yaklaştırıyoruz”
İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de programda kürsüye gelerek katılanlara hitap etti. Konuşmasında İl Özel İdaresi çalışmalarına değinen Soygüzel, “Yalova İl Genel Meclisi olarak, İl Özel İdaresi olarak, Türkiye’nin en küçük vilayeti olan Yalova’da güzel çalışmalar yapıyoruz. 43 köyümüz var. Bu köylerimizde, köyle şehir arasındaki standartları birbirine yaklaştırmaya çalışan bir hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. 43 köyümüzde yol, su, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri neredeyse tamamladık. Bununla birlikte sportif hizmetler, bazı yapıların restore edilmesi, köy meydanlarının düzenlenmesi ve bütün köylerimize doğalgaz getirilmesi gibi yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Bu yaşanan haddini bilmezliktir”
Programın son konuşmasını ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gerçekleştirdi. Bozdağ ise Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk davasında CHP’li vekillerle, mahkeme heyeti arasında yaşanan ve hakarete varan sözlerin sarf edildiği tartışmaya değindi. Konuyu sert bir dille eleştiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Yalova’da hepimizi üzen çok çirkin bir olaya tanıklık etmek zorunda kaldık. Bugün Yalova adliyemizi ziyaret ettik. Hakim ve savcılarımızla bir araya geldik. Bu haksızlık, kendini ve haddini bilmezlik, ahlaksızlık karşısında, hakkın, hukukun, adaletin ve bağımsız Türk yargısının Yalova adliyesinde yanında olduğumuzu bir kez daha Yalova’dan Türkiye’ye ve Dünya’ya ilan ettik. Hiç kimse hakim ve savcılara, emir ve talimat veremez. Tavsiye ve telkinde bulunamaz. Yargı yetkisinin nasıl kullanılacağına dair TBMM’de dahi görüşme yapılamaz. Çünkü yargı görevi yapanlar herkesin hak beklediği yerde hakkını arayanlar haklarına her türlü korku, baskı ve endişeden uzak karar veren hakimlerin, anayasa, kanun ve hukuka uygun bir vicdani kanaatle karar versinler diye bütün bunlar temin ve tesis edilmiştir. Hakimler kimseden korkmayacak. Hiçbir baskıyı üzerinde hissetmeyecek. Kanuna bakacak, dosyaya, delile bakacak hak kiminse ona bakacak ve hakkını teslim edecek. Bu büyük bir cesaret işidir. Türkiye yıllar yılı haksızlıklarla mücadele etmiş bir ülkedir. Aziz milletimizin pek çok ferdi birçok alanda hak etmediği haksız muamelemle karşı karşıya kalmıştır. Elbette ki bir suç duruşması varsa bunu soruşturmak, delilleri varsa tespit ettiğinde davasını açmak ve yargılama süreçlerini takip etmek savcılarımızın görevi, yargılamayı yapmak ve sonuca göre de hüküm tesis etmek hakimlerimizin görevi. Milletvekili olsun ya da olmasın siyasilerin bir davada lehlerine sonuç çıkması için mahkemeye baskı yapma hakları yoktur. CHP’nin içinde kimi vekillerinin de bulunduğu bazı siyasi temsilcilerinin Yalova’da mahkemeyi basmaları, hakim ve savcılarımıza parmak, el kol hareketi yaparak saldırmaları, onlara hakaret etmeleri asla kabul edilemez. Bu haddini bilmezliğin dik alasıdır. Kendini bilmezliğin ta kendisidir” diye konuştu.
Adalett Bakanı Bekir Bozdağ’ın konuşması sonrasında AK Parti Yalova il Danışma Kurulu Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle