Yarı Final Heyecanı Yalova’da Başladı

Yarı Final Heyecanı Yalova’da Başladı

2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Kız-Erkek Futbol Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakaları Yalova’da start aldı.

Erkeklerde ki mücadelde Trabzon’dan Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Ankara’dan İskitler Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Sivas’dan Ahmet Ayık Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, İstanbul’dan Ümraniye T.Ç.M.B. Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İzmir’den Kemalpaşa Özel Yamanlar Bedri Şaşal Koleji, Kastamonu’dan Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi, Kırklareli’den Lüleburgaz Ticaret Meslek Lisesi, Samsun’dan Samsun İlkadım Gazi Lisesi yer alıyor.

Kızlarda ise Aydın’dan Nazilli Anadolu Lisesi, Giresun’dan Keşap Atatürk Çok Programlı Lisesi Karabük’ten Ovacık Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Ordu’dan Ordu Lisesi Sakarya’dan Prof. Dr. Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi, Trabzon’dan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, Bursa’dan Yıldırım Ticaret Meslek Lisesi, İzmir’den Karabağlar Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Zonguldak’tan Ereğli Lisesi ve İstanbul’dan ise Gaziosmanpaşa Kardelen Lisesi finale kalma mücadelesi verecek.
Ahmet Saraç Sahasında oynanan kızlar kategorisi A grubunun ilk karşılaşmasında Bursa ekibi Yıldırım Ticaret Lisesi rakibi Ordu Lisesi’ni 5-0’lık skorla farklı geçti. Günün ikinci maçında ise Sakarya temsilcisi Prof. Dr. Tansu Çiller Lisesi ile Aydın ekibi Nazilli Anadolu Lisesi müsabakasında gülen taraf 3-1’lik skorla Sakarya ekibi oldu.

Kızlar B Grubu müsabakalarında ise tek maç yapılırken Karabük ekibi Ovacık Spor Lisesi ile İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesi karşı karşıya geldi. Gol şov yapan Karabük ekibi yeşil zeminden 9-0’lık farklı skorla ayrıldı ve turnuvaya 3 puanla başladı.

“Erkeklerde heyecan Termal’de başladı”
Gençler Erkek Futbol Türkiye Şampiyonası Yarı Final Müsabakaları ise Termal’de start aldı. Termal İlçe Stadında oynanan açılış maçında Ankara ekibi İskitler Endüstri Meslek Lisesi ile Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi karşı karşıya gelirken bu mücadeleden Kastamonu temsilcisi 2-1’lik skorla gülen taraf oldu.

Günün ikinci maçında ise Samsun ekibi İlkadım Gazi Lisesi ve TÇMB TKN Lisesi takımları golsüz berabere kalınca seri penaltılara geçildi. Penaltı atışlarında rakibini 4-3 mağlup eden Samsun İlkadım Lisesi 3 puanın sahibi oldu

B Grubunda oynanan ilk maçta Kemalpaşa Lisesi ve Lüleburgaz Ticaret Meslek Lisesi takımları karşı karşıya gelirken bu mücadeleden Kemalpaşa Lisesi 6-1 galip ayrıldı. Yavuz Sultan Selim And. Lisesi ve Ahmet Ayık Gzl. Snt. Lisesi takımları arasında oynanan ve büyük çekişmeye sahne olan günün son maçını ev sahibi ekip Yavuz Sultan Selim And. Lisesi 2-0 kazandı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle