Yalova'yı Kim Yönetı̇yor?

Yalova'yı Kim Yönetı̇yor?

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar Yalova Belediyesi’ne Ankara’dan belediye başkan yardımcısı ataması yapılmasını, “Yalova’yı kim yönetiyor” sözleriyle eleştirdi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a Ankara’dan gönderilen belediye başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman’a bir tepki de İYİ parti kanadından geldi. Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Yalova’da bir kalifiye genç isim dururken Ankara’dan bir ismin Yalova’ya gönderilmesini üzücü olarak niteledi. Uygulamayı ve AK Parti’yi eleştiri yağmuruna tutan Tatar, “Bilindiği üzere Yalova belediyesindeki yolsuzluk ve usulsüzlük soruşturması neticesi Belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı. Dava sureci devam etmekle beraber yönetim boşluk kabul etmeyeceği için mecliste yapılanı seçimle Ak Partili Mustafa Tutuk Başkan vekili olarak görevlendirildi. Bununla beraber Yalova Belediye başkanlığına bağlı bütün şirketler ve işletmeler de yeniden görevlendirmeler ve atamalar Ak Partililer tarafından yapılmaya başlandı. Belediye şirketlerinde yönetim kadrolarının sayısı fazlalaştırılıp Ak Partili ve MHP' li belli bir kaç isme yeniden makam ihdas edildi. Ak Partililer belediyeyi kendi tekellerine almaya başladılar. Her dönem belli isimler köşe başlarını eline geçirmiş.Yeni ve genç işinin ehli başka insan yokmuş gibi aynı isimler tekrar tekrar karşımıza çıkıyor. Bu anlayış Yalova'ya yeni bir vizyon ve hizmet üretemez. Makamlar Ehliyet ve liyakat ölçüsüne göre değil de dost ahbap çavuş ilişkileri ile birilerine tahsis edilmektedir. Yalova’da enteresan işler olmaya devam etmektedir. En son Ankara'yı parsel parsel satan Melih Gökçek'in Yaverini bankamatik Belediye Başkan yardımcısı olarak atadılar. Ankara'da gözü doymayanların Yalova'da gözünü nasıl doyuracağız.İşinin ehli ,halk adamı devlet terbiyesi görmüş üstün ahlak anlayışıyla harama geçit vermeyen Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye başkanı seçilince Melih Gökçek döneminde arpalıklardan nemalananlar açıkta kaldı.Yalova belediyesindeki durumu fırsat bilip Ankara'dan İthal Başkan Yardımcısı olarak Yalova belediyesine bir gece tepeden inme geldi.Şimdi bu İthal Başkan yardımcısı Ankara'yamı tabi olacak, yoksa Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'un emrinde Yalova halkına mı hizmet edecek. Belediyeye gizli ve sihirli eller devrede. Yalova'yı kim yönetiyor.Makamlarda Ehliyet ve Liyakat olmazsa ,dost ahbap çavuş ve dalkavukluk düzeni olursa her kurum ve işletme çöker. Yalova'daki Üniversite mezunu gençlerimizin ne suçu ,ne günahı ve ne eksiği varda dışarıdan danışman ve yönetici getiriyorsunuz.Bize sorun size yardımcı olalım..Yalova'ya ne ekonomik değer katacak ne kerameti var zamanla göreceğiz. Gelen yaverin Yalova'da kaybolmaması için eline pusula verin ,sonuçta Yalova'yı tanımaz bilmez.

Milliyetçilik sözde olmaz.Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Vatanını en çok seven ,işini en iyi yapandır".Yalova Kendi sorunlarını çözecek bilgi,beceri,tecrübe ve donanıma sahip yöneticilerin ve şahsiyetlerin olduğu , Türkiye'ye örnek olacak bir şehirdir. Ak Parti iktidarı dönemlerinde uzaktan kumanda ile yönetici atanması Yalova'ya zarar üstüne zarar vermiştir. Belediyenin Başkan yardımcısı ihtiyacı varsa ve bu makamı hakkıyla yönetecek bir çok isim var. İlla İsim arıyorsanız, Cumhur İttifakının MHP'li Belediye Başkan adayı olup daha sonra fedakarlık yapıp geri çekilen Murat Arslanhan gibi nice şahsiyetler var. Bilgi ,tecrübe ve donanım olarak, Yalova'yı bilen ,tanıyan ve bir çok sosyal yöneticilk vasıfları olan o makamın hakkını layıkıyla verecek bir kardeşimiz daha isabetli olurdu. Her ne kadar farklı partilerde siyaset yapıyor olsak da kendisinin kariyeri ve tecrübesi o makamın ağırlığını taşıyacak yeterliliktedir. Yalova’ya büyük hizmetler katacaktır. Bu konuda tasarruf edilmemiş olması hem düşündürücü hemde üzücüdür.Aslolan Yalova'mızdır.Partiler farklı kimliklerimiz olsada önceliğimiz Yalova'dır.İYİ partinin iktidarında Yalova'da halkımız daha iyi hizmetler alacaktır.Halkımızın daha İyi ve daha kaliteli hizmetler alabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.Yalova Sahipsiz değildir.Hep birlikte Şehrimize ve Ülkemize sahip çıkacağız” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle