Yalova’yı Eğitimde, “Marka” Kent Yapacağız

01 Şubat 2023 11:23
Yalova’yı Eğitimde, “Marka” Kent Yapacağız

Eğitim öğretim yılının 2. Yarısına sayılı günler kala bir açıklama yapan Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, yeni dönem hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.

Akmeşe, “Yalova’nın adını standartların üstüne çıkararak eğitimde bir marka kent yapmak istiyoruz” dedi.

Yalova genelindeki okullarda 06 Şubat 2023 tarihinde yeniden başlayacak olan eğitim ve öğretim yılı öncesinde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Okulların öğrencilerin daha iyi bir eğitim almalarına imkan tanıyacak hale getirilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Bu noktada açıklama yapan Yalova milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ise 2. Yarıyıl için hazırlıkları tamamladıklarını dile getirdi. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemine ilişkin hedeflerden ve beklentilerden bahsederek yeni döneme şimdiden hazır olduklarını belirten Akmeşe, “ Birinci dönem başlatılan birçok projenin meyvesini 2. Dönemde almaya başlayacağız. İlimizi eğitim ve öğretimde daha ileri seviyelere çıkarmak için çalışmaya devam edeceğiz. Şu ana kadar Yalova’mızı eğitimde çok iyi yerlere getirdik. Ama bununla yetinmiyoruz.  Müdürlük olarak yapılacak çalışmalar ile Yalova’nın adını standartların üstüne çıkararak eğitimde bir marka kenti olarak duyuracağız” dedi.

Görev değişiklikleri yapıldı

Yepyeni hedeflerle 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemine hazırlandığımız süreçte Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılıklarına, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürlüğü görevi yapan Osman Şeliman ve öncesinde Bafra Dedeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü olan Vedat Demir atandı.  Ayrıca uzun yıllardır müdürlükte görev yapan Mehmet Kalkan ve Uğur İnan’ın da İl Milli Eğitim Şube Müdürü olarak atamaları gerçekleşti. 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vatandaş

02 Şubat 2023 10:40
yeniden bismillah diyerek gelenler 2 gün sonra gitmiş ,sayın müdür güzel bir ekip kurmuş Allah basarılarını daim etsin ,diğer arkadaşlara iyi dersler diliyoruz bir veli olarak .......