“Yalova’nın Talihi de Tarihi de Değişecek”

“Yalova’nın Talihi de Tarihi de Değişecek”

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, Yalovalıların teveccühü ile göreve gelmelerinin ardından gerek hayata geçirecekleri projeler, gerekse de merkezi hükümet yatırımlarının kente kazandırılmasi ile Yalova’nın talihinin de tarihinin de değişeceğini söyledi.

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, düzenlediği lansman toplantısında Yalova’yı geleceğe taşıyacak projelerini kamuoyuna duyurdu. Toplantıya, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın yanı sıra AK Parti Yalova Teşkilat yöneticileri ve üyeleri, önceki dönem hizmet etmiş AK Partili Belediye Başkanları ve Milletvekilleri ile akademik odala temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu üyeleri de katıldı. Yoğun katılım ile coşkulu gerçekleşen proje lansman toplantısında söz alan AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, projeleri sahnede en ince ayrıntısına kadar tek tek anlattı.

‘’Yeni ve Güzel İşler Yapma Zamanı’’

Belediye Başkan Adayı olarak ağır bir sorumluluğu omuzladıklarını ve bu bilinçle hareket ettiklerini dile getiren Başkan Adayı Öztabak, Yalova’ya bugüne kadar hizmet etmiş, tüm kent yöneticilerine de teşekkür etti. Artık Yalova’da yeni bir sürecin başladığını dile getiren Öztabak, “İnşallah, Yalovalıların da teveccühleriyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler sonucunda yeni bir süreç başlayacak. Ve inşallah bu süreç, Yalova'nın, tarihinin de talihinin de değiştiği bir süreç olacak. Biz buna gönülden inanıyoruz. Şimdi yeni ve güzel işler yapma zamanıdır. Bu yeni süreçte tüm gönüllere girerek, hedefe varmak istiyoruz. Şehrin her köşesine hizmet götürmeye çalışırken, diğer taraftan Yalova'yı daha güzel yarınlara taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” dedi.

‘’Geleceği Birlikte İnşa Etmeliyiz’’

Yalova'nın tüm sorunlarını çok iyi bildiklerini, bunun yanında sahada anket çalışmaları ve toplumun tüm kesimleriyle birebir görüşmeler yaptıklarını kaydeden Öztabak, bu görüşmelerden çıkan sonuçlara göre alanlarında uzman akademisyen, gazeteci, sosyolog ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle değerlendirmeler yapıp, yol haritası belirlediklerini vurguladı. Dünyanın baş döndürücü bir hızla değiştiğini, buna paralel olarak şehirlerin de değiştiğine dikkat çeken Öztabak, “Yerel yöneticiler olarak bu değişime ayak uydurmalı, yeni bir anlayışla arzuladığımız geleceği, Yalova’mızda birlikte inşa etmeliyiz. Ve inanın Yalova olarak bunu yapabiliriz” diye konuştu.

‘’Bina Gölgesi Yerine Çınar Gölgesi

Bina yapmak için değil, Yalova’yı mamur etmek için bir imar politikasını kesinlikle hâkim kılacaklarını özellikle vurgulayan Öztabak, “Yeşil sevdası ile ağaç kesmemek için köşkü yürüten atalarımızın izinden gidip, çocuklarımıza bina gölgesi yerine, çınar gölgelerinde bir Yalova bırakacağız. Yalova'yı kendimize göre değil, zihinlerimizi Yalova’ya göre dönüştürmek zorundayız. Depremi, yitip giden canlarıyla tecrübe eden bir kent olarak, kentsel dönüşümü büyük bir mutabakat ve ortak akılla gerçekleştireceğiz. Şehrimizi, kültür ve sanat üreten kimlikli bir şehir haline getireceğiz. Günümüz dünyasını bizden çok daha iyi anlayan ve anlamlandıran gençlerimizin enerjisini en iyi şekilde kullanacağız. Sporda dünya şampiyonları çıkaran Yalova'mızda gençlerimizin her branşta başarı sağlamaları için katkı koyacağız. Şehrimizi ve ülkemizi gururla temsil edecek sporcu bir neslin inşası için özellikle çalışacağız. Kimsesizlerin kimsesi olacağız. Engellilerin, yaşlıların ve yeri yastık göğü yorgan yapmışların, yetimlerin mahzun olmaması için bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

‘’Yalova’da Değişim Başlıyor’’

AK Parti Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, konuşmasının önemli bir kısmını ise Yalova’yı geleceğe taşımak adına hazırladıkları projelere ayırdı. Yalova’nın kalbine uygulanacak Atapark Projesi ile bölgedeki otopark görüntüsü ortadan kalkacak yerine Yalova’ya nefes aldıracak, deniz kenarında yeşillikler içinde nitelikli bir eser kazandırılacak. Otopark ve konser alanını da bünyesinde barındıran proje aynı zamanda Mola Evi ile önemli bir sosyal sorumluluğu da yerine getiriyor. Otopark binasının denize bakan cephesine konuşlandıracak mola evi, engelli çocuklarının yanından bir an olsun ayrılamayan vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak. Engelli çocuklarını mola evine bırakacak anneler, şehir merkezindeki işlerini gönül rahatlığı ile yaparken, çocuklar ise mola evindeki uzmanların yapacağı etkinliklerle keyifli zaman geçirebilecek. Alandaki yaklaşık 7 bin metrekarelik konser alanı, festival, konser gibi her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilecek.

‘’Yalova Estetikle Buluşuyor’’

Öztabak’ın sunumunu yaptığı Nikah Sarayı ve Düğün Salonu, Gençlik ve Spor Kompleksi, Kadın Çocuk Evi ve Kreş, Fuar Alanı ve Dernekler Merkezi, Neşe Diyarı, Stadyum, bünyesinde; kütüphane, kültür merkezi, bilim merkezi ve plenatoryum bulunan Kültür Korusu, Yeni Mahalle Yaşam Merkezi, Neşe Hattı gibi projeler, estetik tasarımlarıyla Yalova’ya modern bir Avrupa kenti görünümü kazandıracak. Bu projelerin yanı sıra tüm mahallelerde yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları da bir bir devreye alacaklarını kaydeden Öztabak, tüm mahallelere, taziye evleri, kadın çocuk evleri, spor tesisleri, kreş, çocuk parkları, pazar yerleri ve yeşil alanlar kazandırılacağını belirtti.

‘’1 Milyon Metrekarelik Park’’

Yalova’da 7'den 70'e herkesin toprakla ve yeşille hemhal olacağı Yürüyen Köşk Şehir Parkı, toplam 1 milyon metrekare alanıyla Türkiye'nin en büyük millet bahçelerinden biri olacak. Araştırma Enstitüsünün kullandığı ekim ve dikim alanlarına zarar verilmeden, düzenlenen yürüyüş ve bisiklet yolları ile Yalovalıların bu alanı da kullanmalarına imkan sağlayacak projede, göz hakkı bahçesi, gül bahçesi, fidanlık, butik cami, belediye sosyal tesisi ve halk plajı ile amfi tiyatro, kapalı ve yarı açık kafeler ile spor alanları bulunacak.

Evcil Hayvan Parkı ve Bakım Merkezinde çocuklar hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak ve sahipsiz sokak hayvanları için de modern bir hayvan barınağı yapılacak.

miz; 5 dönüm alan üzerinde hayata geçireceğimiz, doğa ile evcil hayvanların iç içe olacağı önemli bir çalışma. burada evcil hayvanlarımızın bakımı yapılacak ve çocuklarımız hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak. Doğa ve Macera Parkı ile Yamaç Paraşütü Merkezi, doğa tutkunlarının bulusma noktası olacak. Kompost üretim merkezi, Sebze meyve ve toptancılar hali, Mezbaha ve hayvan satış alanı gibi projeler kent ekonomisine katkı sağlayacak.

‘’Ankara İle Uyum Önemli’’

Konuşmasında yerel yönetim ile merkezi hükümet arasındaki işbirliğinin önemine de vurgu yapan Öztabak, hükümet yatırımlarından Yalova’nın daha fazla pay alabilmesi için yoğun bir çaba içinde olacaklarını vurguladı. Uyumun önemini Devlet Hastanesi örneği ile anlatan Oztabak, “Biliyorsunuz yıllardır beklediğimiz Devlet Hastanesi ihalesi, Cumhurbaşkanımızla yaptığımız ısrarlı görüşmeler sonucunda tasarruf tedbirlerinin dışına alındı ve 400 yataklı devlet hastanemizin ihalesi yapıldı. Tamamlandığında en az 2000 kişinin istihdam edileceği düsünüldüğünde bu proje, sağlığın yanı sıra ekonomik anlamda da yalova'mıza büyük bir katkı sağlayacak. Bunun yanında Yeşil Teknolojik Sanayi Bölgeleri ve turizm yatırımları ile gençlerimize yeni istihdam alanları oluşturulacak” diye konuştu.

Başkan Öztabak, Yalova’nin kronik sorunu olan otopark sorununu da ilk etapta 3 ayrı noktaya yapacakları 5 bin araç kapasiteli ücretsiz otoparklarla köklü bir çözüme kavuşturacaklarının da müjdesini verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle