“Yalova’nın Röntgenini Çekeceğiz”

04 Haziran 2022 10:50
“Yalova’nın Röntgenini Çekeceğiz”

CHP’nin Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, parti genel merkezince başlatılan “Sorunu biliyoruz, çözeceğiz” çalışmaları kapsamında Yalova’ya geldi.

Burada 3 gün boyunca bir dizi ziyaretlerde bulunacaklarını belirten milletvekilleri, bu süre içerisinde siyasi ve iktisadi anlamda Yalova’nın adeta röntgenini çekeceklerini söylediler. CHP Yalova İl Başkanlığı tarafından 6 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan basın toplantısı ile elde edilen tüm gözlemler ve raporlar kamuoyuna açıklanacak.

Sosyal, ekonomik ve iktisadi röntgeni çekilecek

İl Başkanı Mehmet Gürel, Merkez İlçe Başkanı Erdem Doğancı, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç, Yalova Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Vefa Salman, meclis üyeleri ve partililerinin de katıldığı program basın toplantısı ile başladı. Programın açılışını yapan İl Başkanı Mehmet Gürel, yürütülecek çalışma hakkında bilgilendirdi. Gürel, “Genel Merkezimizin 51 ilde organize ettiği saha çalışması amacıyla 2 ilimizin milletvekilleri Yalova’ya geldi. Yalova’nın bütün ilçelerin mümkün mertebe köylerine de giderek halkın ana sektörel sorunlarını, dertlerini raporlayacağız. Bazı yerlerde basın açıklaması yapacağız, bazı yerlerde dinleyeceğiz. Yani bir nevi Yalova’nın sosyal, ekonomik ve iktisadi olarak röntgenini çekeceğiz. Vekillerimiz daha sonra bu konuda raporlamalar, çalışmalar yapıp mecliste genel başkanımıza bunu sunacaklar. 51 ildeki bütün veriler toplanarak bir Türkiye röntgeni çekilecek. Bizim mevcut çözüm önerilerimiz halka anlatılacak” dedi.

“Yalovalılar karşıya geçerken 200 TL ödüyor”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız programda bir konuşma yaparak iktidara geldiklerinde ivedi bir şekilde bu program sonucu hazırlanacak rapor doğrultusunda çalışma yapacaklarını söyledi. “Ekonomik buhrandan dolayı halkımız nefes alamıyor” diyen Yıldız, “Biz bir gün dahi kaybetmeden, iktidara geldiğimizde tüm sorunları acilen çözeceğiz. Gelirken Osmangazi Köprüsü’nden geçtik ve ödediğimiz fiyat dudak uçuklatıyor. Biz köprülere, yollara karşı değiliz. Biz 1 köprü yapıp da 9 köprü parası veren bu iktidara karşıyız. Yap-işlet-devret modeliyle insanımızı milyonlarca dolar borçlandırıyorlar. Yalovalılar karşıya geçecekleri zaman 200 TL’ye yakın para ödüyor tek gidişte. İktidara gelir gelmez bütün yolları, köprüleri, hastaneleri kamulaştıracağız. O işin maliyeti neyse işi yapanları da mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

“Yalova’da kiralar arttı”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel de bir konuşma yaparak sorunları bildiklerini ve çözümün de hazır olduğunu söyledi. Yalova’da bile kiraların oldukça arttığına dikkat çeken Gökçel, “Öğrenciler devlet yurdu bulamıyor ve çoğu aileler kendi imkânlarıyla çözüm bulmaya çalışıyor. Bugün baktığımız zaman en değerli insan hakkı olan konut ve barınma hakkından insanlarımız mahrum bırakıldı, kiralar özellikle Yalova gibi şehirlerde 5 bin 6 bin liranın üstüne çıktı ki insanlarımızın bunun altından kalkması mümkün değil” dedi.

Gökçel, CHP’li Salman’ın seçilmiş bir başkan olduğunu da hatırlatarak, “Yalova halkının iradesiyle Vefa Salman ağabeyimiz Yalova Belediye Başkanı seçildi. Ama bir yargı darbesiyle görevinden uzaklaştırdılar. Yerine yandaş bir belediye başkanı seçtiler. Yalova’da da tekrar belediye Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımızın olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan basın açıklamasının ardından CHP heyeti, belirlenen program kapsamında Yalova’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Kemal

04 Haziran 2022 20:36
Durun daha cekmeyin bir giyineyim once