Yalova’nın Otomobil Üretim Üssü Israrı Sürüyor

Yalova’nın Otomobil Üretim Üssü Israrı Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı Mitingine katılan YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova’nın Yerli Otomobil Üretim Üssü olma talebini Erdoğan’a bir kez daha iletti.

Yalova yerli otomobil üssü olma konusunda ki ısrar ve kararlılığını sürdürüyor. Bu konuda en çok çalışan kurumların başını çeken YTSO’da konuyu bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yenikapı Mitingine katılan YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova’nın bu konuda ki avantajlarını anlatan bir dosyayı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teslim etti. Konuyla ilgili bilgi veren YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar, “Cumhurbaşkanımız’a Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı olarak, ülkemizi petrol bağımlılığından kurtaracak ve yakın zamanda üretime geçmesi planlan Yerli Elektrikli Otomobil fabrikasının Yalova’da kurulması için hazırlamış olduğumuz Yerli Otomotiv Üssü Yalova çalışma dosyasını taktim ettim. Bu vesile ile kendilerine Yalova’nın yeni yatırımlar konusunda ne kadar heyecanlı olduğunu anlatma fırsatımız oldu. İnşallah hayırlara vesile olur ve ilimizde yaşayan kardeşlerimize iş imkanı sağlamış oluruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise dosyayı titizlikle inceleyeceğini dile getirerek YTSO Meclis Başkanı Muğlim Bağatar’a teşekkür etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle