Yalova’nın Kurtuluş’unu Coşkuyla Kutladık

24 Temmuz 2021 11:08
Yalova’nın Kurtuluş’unu Coşkuyla Kutladık

Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da gönderdiği mesajla ilin düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı.

Yalova’nın 19 Temmuz 1921 yılında Düşman işgalinden kurtuluşunu 100 yıldönümü dolayısıyla ilk tören 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Atatürk anıtına Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk tarafından çelenk sunuldu. Meydandaki törende AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Millet Partisi Milletvekili Özcan Özel, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ile kurum müdürleri Türk Boyları Kültür Şöleni dolayısıyla ilimizde bulunan yabancı ekipler, gaziler ve vatandaşlar da hazır bulundular.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen mesajda okundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “Yalova ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi vatanı canlarından üstün tutan kahramanlarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir. Böyle bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle