Yalovalı Öğrenciler Doğada Yaşamayı Öğrendiler

Yalovalı Öğrenciler Doğada Yaşamayı Öğrendiler

Yalovalı lise öğrencileri Türkiye Gençlik Vakfı 17 farklı sportif faaliyetinin yer aldığı "Lise Doğa Kampı"na katıldılar.

Birçok etkinliğin yer aldığı kampa katılan öğrenciler doğada yaşamayı deneyimleme fırsatı da buldular.

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Saros Körfezi'nin koylarından Keşan'da yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı'nda düzenlenen kampa, Yalovalı lise öğrencilerinin de katıldığı duyuruldu.

Açıklamada, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif becerilerini geliştirecekleri kamp deneyiminin, her gencin manevi gelişimine katkı sağlayan önemli bir etkinlik olacağı dile getirilerek, şunlar kaydedildi, "Aileden ayrı kalınarak, sorumluluk alınması, öz güven ve fiziksel gelişimin bir arada yaşandığı bu yaşlar için kamp ve yaz okulu deneyiminin gençler için anlamı büyüktür. Öğrenciler liderlik ve öz yaşam becerilerini geliştirme imkanı buldular. Kamp, çocuklarımızın ve gençlerimizin sadece eğlenmesini sağlayan tatil amaçlı bir organizasyon olmayıp, onların liderlik, öz yaşam becerileri ve temel dini eğitimlerini alacakları bir çalışma oldu. Gençler burada edindikleri dostluklar ve örnek liderlerle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşadılar. Gençlerin öğrendiklerini fark etmeden eğlendikleri yerler olan kampta, öğrenciler birçok farklı spor dalında kendilerini geliştirdiler. Kampta öğrenciler, ip parkuru, tırmanma duvarı, okçuluk, canlı langırt, balta-bıçak atışı, kampçılık, havalı tüfek, ayak tenisi, haberleşme-telsiz, paintball, mangala, satranç, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, deniz bisikleti ve kano gibi aktivitelerin yanı sıra Kuran-ı Kerim, ilmihal ve siyer gibi temel dini bilgileri de edindiler"

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle