Yalovalı Facebookcular Mangal Partisinde Buluştu

17 Ekim 2007 00:00

Kısa sürede tüm dünyada bir çılgınlığa dönüşen Facebook internet sitesinin (www.facebook.com) Yalovalı kullanıcıları, Bayram tatilini de fırsat bilerek Mangal Partisi düzenlediler.

300’e yakın üyesi bulunan Yalovalılar grubu üyeleri, düzenledikleri mangal partisinde hem eğlendiler, hem de hasret giderdiler. Aralarında yıllardır görüşemeyenlerin de olduğu grup üyeleri bayram tatili münasebetiyle böyle bir organizasyonda olmaktan çok mutlu olduk, önümüzdeki bayramda daha iyi bir organizasyon yapabilmek için şimdiden kolları sıvadık dediler.Nedir bu Facebook?


23 yaşındaki ABD'li bir öğrencinin yarattığı Facebook'un Türkiye'de 400 bin kullanıcısı bulunuyor. Eski arkadaşları bulmak ve yeni dostlar edinmek için bu siteyi kullanan isimler arasında, ünlüler de var.

Harvard Üniversitesi öğrencisi Amerikalı Mark Zuckerberg'in, Şubat 2004'te üniversite arkadaşlarının birbiriyle hızlı iletişim kurabilmesi için kurduğu Facebook kısa sürede bir çılgınlığa dönüştü. "www.facebook. com" adresindeki sitenin bugün tüm dünyadan 34 milyon aktif kullanıcısı var. Her gün on binlerce kişinin yeni kullanıcı olarak dahil olduğu siteye üye olmak çok kolay. Bir mail adresine sahip olan herkes, kişisel bilgilerini girip özel bir şifre belirleyerek sisteme dahil oluyor. Daha sonra sıra, fotoğrafınızla birlikte kişisel sayfanızı hazırlamaya geliyor. İnternette en hızlı büyüyen bu sosyal ağ sayesinde arkadaşlarınızla buluşmanızı ve iletişim kurmanız kolaylaşıyor. Üstelik herkes, birbirinin "arkadaşlarım" listesindeki isimlere ulaşabiliyor. Bu avantaj, yeni dostluklara imkân tanıyor. Fakat kişisel bilgileri "kamuoyuna sunmak" için acele etmemek gerektiğini düşünenler de bulunuyor. Çünkü Facebook'taki bilgileriniz yakında arama motoru Google tarandığında da bulunabilecek.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle