Yalovalı Esnaftan Duygulandıran Kampanya

Yalovalı Esnaftan Duygulandıran Kampanya

Mehmetçiğin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Operasyonu’na toplumun her kesiminden destek yağıyor. Yalovalı esnaf tezgahında sattığı Sarmısaklardan kazandığı paranın yarısını Mehmetçik Vakfına bağışlıyor.

Kahraman askerimizin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonuna toplumun her kesimi kendi ölçüsünde destek veriyor. Yalova’da yıllardan beri Sarımsak satarak geçinen İsmail Küçükbaş adlı esnaf da askerlerimize düzenlediği ilginç bir kampanya ile destek olmaya başladı. Kısıtlı sermayesi ile aldığı Sarmısakları tezgahına koyan Küçükbaş, Sattığı her sarımsaktan elde ettiği kazancın %50’sini Mehmetçik Vakfına aktarıyor. “Askerimiz Afrin’de teröristlerle mücadele ediyor. Biz de askerimize kendi imkanlarımız kadar destek olmak istedik. Vatandaştan destek görmekte bizi sevindiriyor. Ben tüm esnaflarımızın benzer kampanyalarla askerimize destek olmasını istiyorum” dedi.

Kampanyayı duyup sadece katkı vermek için bir çok vatandaş da esnafın tezgahına gelmeye başladı. Afrin’de ki operasyonda bir yakını görev yapan Ayşe Güneş adlı vatandaşta kampanyayı duyup esnafın tezgahına gelmiş. Güneş, “Buradan alışveriş ederek askerlerimize destek vermek istedim. Benim de yakımın Afrin’de buradan ona da selam söylüyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle