Yalovalı Çocuklardan Sefoya "Bilmem mi" Şarkısı İle Çağrı

07 Şubat 2022 09:15
Yalovalı Çocuklardan Sefoya "Bilmem mi" Şarkısı İle Çağrı

Yalova’da yaşayan çocuklar, Yalova Belediyesi’nin düzenlediği çocuk etkinlikleriyle yarıyıl tatil heyecanını eğlenerek yaşadılar.

Yeni eğitim ve öğretimin döneminin başlamasına saatler kala rapçi Sefo’nun seslendirdiği “Bilmem mi” şarkısı ile çocuklar adeta eğlenceyi dorukta yaşadılar.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un yanı sıra AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin de çocukların keyiflerine ortak oldular.

Çocuklara karne hediyesi olarak hazırlanan birbirinden farklı oyunlar, 15 günlük tatilde Sabahattin Engin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu ve Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

4500 Çocuk Yarıyıl Heyecanını Etkinliklerle Geçirdi

Yaklaşık 4500 çocuğun katılımıyla gerçekleşen tiyatro gösterimlerinde; kostümlü partilerden-illüzyon gösterimine, sirklerden-masal anlatımına kadar pek çok oyun sahnelendi. Yalova’daki çocuklarla ücretsiz olarak buluşan oyunlarda kahkahalar havada uçuştu. Yapılan tiyatrolarla minikler, hem karne heyecanını hem de yarıyıl tatilinin keyfini eğlenerek çıkardılar.

Amacımız Yalova’da Çocuklara Farklı Bir Pencere Oluşturmak

“Yalova Belediyesi olarak hem ailelerimizin hem de çocuklarımızın yaşam standartlarını daha da yükseltmek adına bu tarz etkinliklere yaz döneminden beri ev sahipliği yapıyoruz” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Getirdiğimiz oyunları özenle seçerek, çocukların tiyatroya olan ilgilerini arttırmakla birlikte canlı tiyatro izlemeyi miniklerimize aşılıyoruz. Bu zamana kadar yüzlerce oyunu Yalova’ya getirdik ve binlerce çocuğumuz bu etkinliklerimizden yararlandı. Bazen dışarıda vatandaşlarımızla konuştuğumuzda şöyle cümleler duyuyorum ‘Başkanım bizim haberimiz olmuyor, nereden takip edebiliriz’ yönünde. Bu konu ile ilgili gerek sosyal medya hesaplarımızdan gerek web sitemizden gerekse yazılı ve görsel medyada çok fazla haber ve duyuruya yer veriyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle hesaplarımızı takip etmelerini rica ediyorum. İnanın hem Yalova adına hem aileler adına hem de çocuklar-gençler adına önemli işler yapıyoruz. Yarıyıl boyunca karne hediyesi olarak etkinlikler yapalım diye konuştuk. Seanslarımızı ve oyunlarımızı çoğalttık. Yarıyıla özel hazırlanan oyunlarımız bitti ama her hafta düzenli olarak Cumartesi günleri sürdürdüğümüz oyunlarımız devam ediyor. Ailelerimizi ve miniklerimizi Cumartesi günü düzenlediğimiz etkinliklerimize davet ediyorum. Şimdiden 2021-2022 yılı eğitim ve öğretiminin 2.dönemine başlayacak olan çocuklarıma iyi dersler diliyorum.”

Başkan Amcalarından Sefo Konseri İstediler

Yalova’da yaşayan çocuklar, Yalova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinlikte Rapçi Sefo’nun şarkısını hep bir ağızdan söylediler. Çocuklar, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’tan ise Yalova’da Sefo konseri istediklerini belirttiler. Yalova Belediyesi ise sosyal medya hesaplarından Rapçi Sefo’ya göndermede bulundu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle