Yalova’da Yurt Başvurusu Yapan Öğrencilerin Tamamı Yerleştirildi

12 Eylül 2022 11:06
Yalova’da Yurt Başvurusu Yapan Öğrencilerin Tamamı Yerleştirildi

Yalova Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Salih Kılıç ilde yurt başvurusunda bulunan hiçbir öğrencinin açıkta kalmadığı ve tüm öğrencilerin yurtlara yerleştirildiğini duyurdu.

Özellikle metropollerde yurt sıkıntısı yaşandığı haberlerinin tam tersine Yalova’da yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin tamamı yurtlara yerleştirildi. 4 bin 282 yatak kapasitesine sahip yurtlarda öğrencilerin güven içerisinde öğrenimlerini sürdüreceklerini dile getiren  Yalova Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Salih Kılıç, “Yalova ilimizde 2021-2022 eğitim öğretim döneminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarımızın kapasitesi  bin 826 iken, 2022-2023 öğretim dönemi ile birlikte 2 bin 556 kapasite artışı yapılarak ve hizmete yeni açılacak yurtlarımızla beraber toplamda öğrenci kapasitemizi 4 bin 382’ye yükselttik” dedi.

Yalova’da yeni yurt planlamalarının olduğuna da dikkat çeken Kılıç, “Yalova ilimize kazandıracağımız ve Eylül ayı sonunda hizmete açılacak olan 2 bin 90 kapasiteli kız yurdu ve Bakanlığımızca yatırım planına alınan bin kapasiteli yurt için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi arz ederiz. Ayrıca bu süreçte desteklerinden dolayı Valimiz Sayın Muammer Erol’a, Yalova Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Büyükgümüş’e ve Sayın Meliha Akyol’a teşekkürlerimizi arz ederiz. Yalova üniversitesini kazanan ve yurt tercihinde bulunan kız öğrencilerin tamamı yeni yurt faaliyete geçtiğinde yurda yerleşecektir. Yeni yurdumuz Ekim başı faaliyete geçecektir” diye konuştu.

“Tüm öğrencilerimiz yurtlara yerleştirildi”
Yalova’da yurt başvurusu yapan tüm öğrencilerin devlet yurtlarına yerleştirildiğini dile getiren Yalova Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Salih Kılıç, “2022-2023 eğitim öğretim dönemi için Yalova Üniversitesine kayıt yaptıran ve yurtlarımıza başvuran öğrencilerimizin tamamını yurtlarımıza yerleştirmeyi ve hiçbir öğrencimizi mağdur etmemeyi Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz olarak amaç edindik. Bu doğrultuda Yurtlarımızın olmadığı ilçelerde de Bakanlığımızın desteği ve Yalova Valiliğimiz ile ortaklaşa çalışarak; kamu misafirhaneleri, otel ve pansiyon kiralama vb. yöntemler ile hiçbir öğrencimizi mağdur etmeden barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. İlimize gelen öğrencilerimizin ailelerinin endişe etmemelerini, evlatlarının güvenli ve huzurlu bir şekilde devletimizin sağladığı imkânlarla eğitimlerine devam edecekleri için müsterih olmalarını arzu ederiz. Bu vesileyle 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemi hepimize hayırlı olsun. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle