Yalova’da Yılın Ahisine Cübbe Giydirildi

Son Güncelleme : 14 Eylül 2021 09:09

34. Ahilik Haftası Yalova’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ile kutlanmaya başlandı. Yalova’da yılın Ahisi ise Hayrettin Eryiğit oldu.

Ahilik Haftası dolayısıyla Kutlama Komitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Programda Kutlama Komitesi üyeleri, esnaf ve sanatkar meslek kuruluşlarının temsilcileri hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yalova Valiliği Hukuk Müşaviri Haktan Gökçekuyu ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hüseyin Çetin Atatürk anıtına çelenk sundu. Korona virüs tedbirleri kapsamında kısa tutulan program sonrasında yine sınırlı sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirilen Yılın Ahisi’ne cübbe giydirme töreninin gerçekleşeceği Yalova Valiliği Toplantı Salonu’na geçildi. Törene Yalova Valisi Muammer Erol, YESOB Başkan Vekili Adnan Dağ, Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı ile oda temsilcileri ve az sayıda davetli katıldı. Burada 34. Ahilik Haftası kapsamında Yalova’da yılın Ahisi seçilen Hayrettin Eryiğit ‘e Ahilik Cübbesi Yalova Valisi Muammer Erol tarafından giydirildi. Yılın kalfası Diyar Oruç’a YESOB Başkan Yardımcısı Adnan Dağ ve yılın çırağı Eren Eryılmaz’a ise Yalova Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı tarafından ödülleri takdim edildi.

“Mesleğinizi aşkla yapın”
49 yıldır elek işi ile uğraştığını ifade eden yılın ahisi Hayrettin Eryiğit, mesleği severek yaptığını ve bu alanda birçok çırak, kalfa ve usta yetiştirdiğini dile getirdi. Gençlere yaptıkları meslek ne olursa olsun sevgi ve tutuku ile bağlanmalarını tavsiye eden Eryiğit, “Bir mesleği severek yaparsanız mutlaka başarılı olursunuz. Ben mesleğimi sevdim. 49 yıldır ilk günkü heyecanla mesleğimi sürdürüyorum. Bugün beni yılın Ahisi seçmeleri de onur ve gurur verdi. Herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle