Yalova’da Vatandaşları Zehirleyeceklerdi

17 Mayıs 2022 08:38
Yalova’da Vatandaşları  Zehirleyeceklerdi

İl dışında getirilerek torbacı tabir edilen satıcılar vasıtası ile toplumu zehirlemeye hazırlanan uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonda uyuşturucu madde ve silahlar ele geçirilirken olayla ilgili 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir istihbarat üzerine harekete geçti. İstanbul’dan bir araçla Yalova’ya getirileceği ve burada torbacı tabir edilen sokak satıcıları vasıtası ile vatandaşlara satılacağı bilgisini alan ekipler gerekli planlamaları yaparak operasyon için düğmeye bastılar. Yapılan teknik takipte 77 plakalı bir araç tespit edilerek, durduruldu. Araç içerisindeki bulunan Y.Ö. Ö.G ve  B.D. isimli şahıslar gözaltına alınırken araç içerisinde yapılan aramada ise 420 Gram Metamfetamin Maddesi, 1.19 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi, 0.61Gram Esrar Maddesi, 5 Adet Sentetik Ecza Grubu Tablet Hap, 2 Adet 9.00 mm. Çapında Tabanca, 1 Adet 7.65 mm. Çapında Tabanca, 1 Adet Tüfek, 3 Adet Hassas Terazi ve 2 bin 600 TL sahte para, Ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu ve silahlara el konulurken, şahıslar sorguları sonrasında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, 6136 Sayılı Ateşli silahlar ve bıçaklar hakkındaki Kanuna Muhalefet Suçu ve  5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu 197. Maddesi Parada Sahtecilik Suçlaması ile adliyeye sevk edildiler. Hakim karşısına çıkartılan 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dur ihtarına uymadı

Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Osmangazi Köprüsü çıkışında 77 plakalı bir aracı durdurmak istedi. Ancak sürücü dur ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Yapılan ısrarlı takip esnasında araçta bulunan şahıslar uyuşturucu dolu torbaları camdan yola atarak kaçmayı sürdürdüler. Uzun süren bir takip sonrasında sıkıştırılan araçtaki B.B. T.B ve Y.E.S. isimli şahıslar gözaltına alındı. Çevrede yapılan aramada ise araçtan atılan 167 gram Metamfetamin ile araç içerisinde uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen 36 bin 310 TL ve 150 Euro ele geçirildi. Olayla ilgili olarak mahkemeye çıkartılan 3 şahıstan B.B tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle